Mari ziare americane au ajuns victimele unui atac cibernetic

×
Publicitate

Câteva mari ziare americane se număra printre victimele unui atac cibernetic.

Los Angeles Times, Chicago Tribune şi San Diego Union-Tribune sunt câteva dintre publicaţiile afectate. Toate au, însă, un numitor comun - aparţin companiei Tribune Publishing.

Virusul cibernetic a cauzat probleme pentru echipamentele folosite în procesul de producţie şi imprimare. Purtătoarea de cuvânt a companiei a confirmat că, în unele cazuri, virusul a întârziat tipărirea sau publicarea completă a ziarelor. Nu au fost, însă, afectate, site-urile şi aplicaţiile pentru telefoane mobile. Compania a cerut FBI-ului să îi găsească pe vinovaţi.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
FOTO Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Citește și...
Turiștii se „bat” pe locurile de parcare din stațiunile de la mare. Cât plătesc șoferii pe o oră de parcare în Mamaia

Stațiunile de pe litoral încep să se aglomereze, iar plajele sunt tot mai animate, semn că pentru mulți români concediul a început, iar marea rămâne destinația preferată.

Părinții plătesc mii de lei pentru îngrijirea copiilor pe timpul verii. Cât câștigă o bonă

Pentru copii, vacanța de vară a venit cu multă libertate, însă părinților le-a adus bătai de cap. Timp de două luni, mamele și tații își împart timpul și caută soluții pentru perioada în care sunt la serviciu.

Ce s-a întâmplat cu bolnavii luați din azilele ilegale din Bihor. „Chiar dacă au bani, privații nu îi iau pe cei fără famili”

După închiderea azilelor din Bihor, autoritățile au fost nevoite să caute locuri în care bolnavii să fie îngrijiți în continuare. Pentru că sunt prea puține cămine, cele 409 persoane preluate au fost repartizate în mai multe județe.

Recomandări
Erdogan i-a primit pe liderii NATO la dineul oficial de la Ankara. Nicușor Dan, lângă Trump în fotografia de grup

Președintele Turciei, Recep Tayyip Erdoğan, și soția sa i-au primit marți seară pe liderii statelor membre NATO la recepția și dineul oficial organizate la Complexul Prezidențial din Ankara, înaintea debutului summitului Alianței.

Cum funcționează GlobalEye, noul sistem avansat de supraveghere al NATO de care va beneficia și România

După mai bine de 40 de ani, NATO începe cea mai amplă modernizare a sistemului său de avertizare aeriană. 

Premieră istorică: Misiune spațială condusă din România. Un satelit pentru securitatea cibernetică, plasat pe orbită

România marchează o premieră în industria spațială europeană. Un satelit construit pentru a testa apărarea cibernetică în spațiu a fost lansat cu succes din California.