Judecătorul Gabriel Apostol a murit după ce și-a injectat benzină în vene. A fost implicat în mai multe scandaluri

62307357
youtube.com

Judecătorul Gabriel Apostol a murit, joi, în drum spre Spitalul Floreasca din Capitală, după ce și-a injectat benzină în vene.

Bărbatul ajunsese în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Pitești. Medicii argeșeni l-au stabilizat și intubat, apoi au cerut transferul la București. Magistratul a murit pe drum.

Motivul pentru care Gabriel Apostol și-a injectat benzină în vene este încă necunoscut.

Judecătorul a fost implicat în mai multe scandaluri de-a lungul timpului.

În 2014, el a avut o altercație cu doi polițiști, într-o benzinărie de pe Autostrada Pitești-București. Bărbatul a fost atunci încătușat după ce i-a numit pe ofițeri „milițieni”, după ce chiar el sunase la 112 să anunțe că a fost agresat de aceștia.

După doar o lună de la acel incident, Gabriel Apostol a fost din nou subiectul unui scandal, de data aceasta într-un magazin Bricolaj din Pitești. După un schimb de replici jignitoare, el a fost scos din magazin de către agenții de pază care au chemat poliția. Când a plecat din parcare, judecătorul a luat pe capota mașinii un angajat al magazinului. Acesta a scăpat, totuși, teafăr.

Și tot în același an, Gabriel Apostol a participat la un concurs culinar pentru a-i demonstra soției, de care era despărțit, că merită să obțină un șorț.

Articol recomandat de sport.ro
Cum arată ultima ”bijuterie” lansată de BMW: ”Suntem mai pregătiți ca niciodată pentru viitor”
Cum arată ultima ”bijuterie” lansată de BMW: ”Suntem mai pregătiți ca niciodată pentru viitor”
Citește și...
Ai parcat și n-ai plătit? Mai puține sancțiuni decât în anii din urmă. Dar e mai greu să scapi! Unde se duc banii

De când primarul general Ciprian Ciucu a implicat Poliția Locală în controalele pentru parcările publice cu plată, proprietarii mașinilor pot fi identificați rapid și sancționați direct.


Sondaj INSCOP: 27% dintre români văd corupția drept principala problemă a țării. Salariile și pensiile, marile priorități

Românii consideră, în proporţie de 27,8%, că principala problemă a României este corupţia, conform unui sondaj INSCOP.

Un tânăr de 19 ani a murit într-un accident cumplit în Brăila. Polițiștii au fost alertați automat prin sistemul eCall. FOTO

Un accident rutier grav s-a produs luni noapte pe Drumul European 584, în zona kilometrului 10. Polițiștii Serviciului Rutier au fost alertați printr-un apel la 112 generat automat de sistemul eCall.

Recomandări
Sondaj INSCOP: 27% dintre români văd corupția drept principala problemă a țării. Salariile și pensiile, marile priorități

Românii consideră, în proporţie de 27,8%, că principala problemă a României este corupţia, conform unui sondaj INSCOP.

SUA au atacat baze iraniene din apropierea Strâmtorii Ormuz. Washingtonul susține că a acționat în „legitimă apărare”

Statele Unite au anunțat că au lansat noi atacuri asupra sudului Iranului, vizând baze de rachete iraniene și ambarcațiuni care încercau să amplaseze mine maritime.

Cod galben de vijelii și vânt puternic în mai multe regiuni. ANM anunță rafale de până la 80 km/h și grindină. HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie a emis două avertizări Cod Galben pentru următoarele zile, vizând intensificări ale vântului și fenomene de instabilitate atmosferică în mai multe regiuni ale țării.