Furtuna face inca o victima: fetita lovita de un copac rupt de vijelie

×
Publicitate

Accidentul a avut loc la Tecuci. Cand au gasit-o, parintii au sunat imediat la 112, iar ambulanta a transportat-o la spitalul din Galati, unde a intrat direct in sala de operatie.

Fetita se juca afara cand a pornit vijelia. Mai multe crengi dintr-un copac batran au fost rupte de vant, iar una dintre ele au lovit-o pe cea mica.

Fata a ajuns in stare grava la spitalul din Galati, unde medicii au operat-o imediat. Interventia a durat mai bine de patru ore, iar pacienta se afla acum se afla in sectia de neurochirurgie, la reanimare. Medicii sunt insa rezervati in privinta sanselor ei.

Fetita locuieste impreuna cu familia ei intr-o tabara de sinistrati din Tecuci, pentru c-au ramas fara casa dupa inundatiile din 2007.

Parintii sunt foarte saraci si n-au avut bani sa mearga la spitalul din Galati, ca sa fie alaturi de ea in aceste momente grele.

Meteorologii anunta vijelii in toata tara in acest week-end. La munte, vantul ar putea atinge si 100 de kilometri la ora.

Astazi vom avea minime de -2 grade

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Grav accident in Bistrita: doi tineri au ajuns la spital

Masina in care se aflau s-a zdobit de un cap de pod, dupa ce soferul autoturismului a adormit la volan si a intrat pe contrasens. Conducatorul auto a ajuns la spital in stare grava, iar pasagerul din dreapta a fost ranit usor.

Razie cu peripetii pentru politistii de la Brigada Rutiera

Vanzatorii de iluzii au fost adusi la realitate luni dimineata, cand 25 de perchezitii s-au facut in Capitala si in Galati.

Incendiu devastator la o pensiune din Caras Severin: 2 persoane ranite

Una dintre cele mai luxoase pensiuni din Poiana Marului, Caras Severin, a luat foc sambata noapte, cel mai probabil de la cosul centralei termice. Pompierii au intervenit cu 6 autospeciale si s-au luptat 5 ore cu flacarile.

Recomandări
Cum s-a ajuns la eșecul rușinos al legii salarizării. Patru miniștri n-au găsit în ultimii 5 ani o formulă potrivită

Cel puțin 770 de milioane de euro, atât ne costă negocierile eșuate privind legea salarizării din ultimii 5 ani. Au fost patru miniștri la Muncă, însă niciunul nu a reușit să găsească formula potrivită care să împace toate taberele implicate. 

„În 15 minute a distrus totul”. Viitura devastatoare din Nepal s-ar putea produce din nou, aproape 1000 de dispăruți. VIDEO

Cel puțin 360 de oameni au murit și aproape 1000 sunt de negăsit după viitura parcă apocaliptică produsă într-o vale din munții Hymalaia, la frontiera dintre Nepal și Tibet. 

Maia Sandu, alături de Zelenski şi Nicuşor Dan: Acum 35 de ani eram trei ţări sărace, iar astăzi suntem respectate în Europa

Președintele Republicii Moldova, Maia Sandu, afirmă că Republica Moldova, România și Ucraina au devenit din „trei țări sărace la marginea Europei” trei state respectate în Europa și pe plan mondial.