Femeie în stare gravă la spital, după ce mașina ei a fost izbită de un polițist de frontieră

×
Publicitate

Grav accident, joi dimineață, pe șoseaua care leagă Oradea de Vama Borș. O femeie a ajuns în stare gravă la spital după ce mașina ei a fost izbită în plin de un autoturism condus de un polițist de frontieră, care se întorcea de la serviciu.

Din primele informații, acesta a fost nevoit sa intre pe contrasens ca să evite o altă mașina care îi tăiase calea. Anchetatorii vor să lămurească acum totul, pas cu pas.

Accidentul s-a petrecut putin dupa ora 9 dimineata. Politistul de frontiera spune ca masina care i-a taiat calea iesise de pe un drum lateral, fara sa se asigure. Apoi, soferita acestui autoturism a oprit in mijlocul drumului.

Politistul de frontiera a scapat nevatamat multumita airbag-urilor, dar este in stare de soc. Insa o alta femeie, o soferita de 47 de ani, care circula regulamentar si a fost lovita pe contrasens de agent, a ajuns in stare grava la spital. Are leziuni severe la ambele picioare.

Soferul maghiar al unui TIR care astepta la coada a vazut intreaga scena.

Politistii vor stabili acum cine se face vinovat de producerea accidentului.

Articol recomandat de sport.ro
Italia, împinsă la Cupa Mondială datorită clasamentului? Varianta apărută și ce spune regulamentul FIFA
Italia, împinsă la Cupa Mondială datorită clasamentului? Varianta apărută și ce spune regulamentul FIFA
Citește și...
IMM-urile cer soluții pentru reducerea costurilor la combustibil. Discuții la Parlament cu Sorin Grindeanu

Identificarea unor soluţii concrete pentru reducerea costurilor la combustibil, în vederea susţinerii mediului de afaceri, a fost unul dintre subiectele analizate miercuri de către reprezentanţii IMM România şi Sorin Grindeanu. 

Raed Arafat neagă „categoric" angajările fictive la DSU: „Adevărul trebuie stabilit pe baza faptelor, nu prin speculaţii"

Şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă (DSU), Raed Arafat, a infirmat miercuri existenţa unor posibile angajări fictive în cadrul instituţiei.

Rogobete: „Contractul numărul trei cu Pfizer a fost semnat fără o fundamentare clară a nevoii. Cifrele au fost supraevaluate”

Al treilea contract cu Pfizer a fost semnat fără o fundamentare clară a nevoii, iar cifrele au fost supraevaluate, a declarat ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, miercuri, într-o conferinţă de presă.

Recomandări
LIVE | Artemis 2 a decolat. NASA, prima misiune lunară cu echipaj uman din ultimii peste 50 de ani

Trei bărbaţi şi o femeie pornesc într-o misiune lunară de zece zile derulată de NASA, la peste 50 de ani de la încheierea Programului Apollo şi de la ultimul zbor cu oameni la bord către Lună.

România a pierdut procesul cu Pfizer, în primă instanță. Cât costă vaccinurile anti-COVID comandate și anulate

Un tribunal din Bruxelles a decis miercuri, în primă instanță, că Polonia și România trebuie să achite sumele restante pentru vaccinurile anti-COVID comandate, în procesul cu Pfizer/BioNTech.

Guvernul a găsit o soluție să nu taie acciza la motorină: benzinăriile să compenseze „voluntar” prețurile cu 25 de bani

S-a ieftinit motorina la unele benzinării, cu 40 de bani, după ce miercuri a intrat în vigoare primul set de măsuri de pe piața carburanților.