Femeie din Dolj accidentată mortal de mașina condusă de un polițist

61953648
Pro TV

Un poliţist de la Secţia 9 de Poliţie rurală Cetate este cercetat pentru ucidere din culpă după ce, marţi seara, la Moreni, în timp ce conducea maşina personală, a fost implicat într-un accident rutier în urma căruia o femeie a murit.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Dolj, Mihaela Gîrd, femeia traversa strada prin loc nepermis.

Aceeași sursă a precizat că poliţistul, în vârstă de 31 de ani, se afla la volanul maşinii personale, în afara programului de serviciu.

"Conducătorul auto a accidentat o femeie în vârstă de 38 de ani, din Moreni. Din primele verificări s-a stabilit că victima a traversat strada prin loc nepermis, fără să se asigure. Accidentul rutier s-a produs marţi seara, în jurul orei 22,00. În cauză se fac cercetări penale pentru ucidere din culpă", a precizat Mihaela Gîrd.

Poliţistul care a accidentat mortal femeia din Moreni nu consumase alcool.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Sindicatul Naţional Sport şi Tineret amenință Guvernul cu greva generală, din cauza salariilor mici

Sindicatul Naţional Sport şi Tineret face un apel public către Guvernul României pentru soluţionarea problemelor existente în sportul Românesc în general şi în salarizarea personalului din sport şi tineret în particular.

Motivul pentru care copilul de 9 ani și-a înjunghiat mortal bunica. Ce i-ar fi interzis să facă

Motivul pentru care copilul de 9 ani și-a înjunghiat mortal bunica. Ce i-ar fi interzis să facă

Cornel Dinu, internat la Spitalul de Urgenţă Floreasca

Fostul antrenor Cornel Dinu este internat la Spitalul de Urgenţă Floreasca, a declarat, miercuri, purtătorul de cuvânt al unităţii medicale, Bogdan Opriţa.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.