Copil de 11 ani, dispărut dintr-un centru de minori din Deva. Semnalmentele băiatului

62465084

Un băiat de 11 ani a plecat dint-un centru de minori din Deva şi nu a mai revenit. Poliţiştii s-au mobilizat şi îl caută pe băiat.

 

"La data de 07 iulie 2024, Poliţia Municipiului Deva, a fost sesizată de către o angajată a Centrului de Primire Minori în Regim de Urgenţă din municipiul Deva, cu privire la faptul că, în jurul orei 13:00 minorul Căldărar Andrei, de 11 ani, a plecat voluntar din incinta instituţiei şi nu s-a mai întors până în prezent', a transmis IPJ Hunedoara.

Potrivit sursei citate, băiatul prezintă are 1,40 m înălţime, greutate de aproximativ 37 kg, fără tatuaje, păr şaten tuns scurt, ochii căprui.

La momentul plecării, era îmbrăcat cu pantaloni scurţi de culoare neagră, tricou colorat de culoare albastru închis.

"Din momentul dispariţiei minorului poliţiştii au întreprins toate activităţile specifice procedurilor de găsire a persoanei. Dacă aveţi date sau informaţii care pot conduce la depistarea minorului vă rugăm să vă adresaţi celei mai apropiate unităţi de poliţie sau să sunaţi la numărul unic de urgenţă 112", a mai transmis IPJ Hunedoara.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Atletico a ridiculizat-o toată noaptea pe Barcelona! Ironiile au continuat și dimineața. Ravagii pe internet!
GALERIE FOTO Atletico a ridiculizat-o toată noaptea pe Barcelona! Ironiile au continuat și dimineața. Ravagii pe internet!
Citește și...
Tânăr reținut în Galați pentru că făcea experimente chimice în apartamentul de bloc. Putea fabrica un arsenal de explozivi

Un tânăr din Galați a fost reținut de polițiști pentru că făcea experimente chimice în apartamentul său de la bloc. Bărbatul avea suficiente substanțe pentru a fabrica zeci de kilograme de explozivi. 

Greva de la compania Lufthansa a anulat mai multe zboruri de pe şi spre aeroporturile din Bucureşti şi Cluj-Napoca

Greva de la compania Lufthansa a anulat mai multe zboruri de pe şi spre aeroporturile din Bucureşti şi Cluj-Napoca.

Operațiunea Speed Marathon, organizată de Poliția Rutieră pe străzile din București. Un șofer sancționat la fiecare 5 minute

Polițiștii rutieri din toată Europa desfășoară miercuri o amplă campanie împotriva șoferilor vitezomani din marile orașe. În București a fost sancționat pentru asta, în medie, un șofer la fiecare 5 minute. 

Recomandări
Reuters: 67 de conturi de e-mail ale Forţelor Aeriene Române, sparte de hackeri cu legături cu Rusia. Greșeala atacatorilor

Hackeri având legături cu Rusia au spart peste 170 de conturi de e-mail aparţinând unor procurori şi anchetatori din Ucraina în ultimele luni, conform datelor analizate de Reuters.

Donald Trump spune că războiul cu Iranul este „aproape de final”

Președintele Statelor Unite, Donald Trump, spune că războiul cu Iranul este „aproape de final” în timpul unui interviu pentru Fox News.

Ștefan Mușoiu, la EURomânia: cum gestionează UE criza combustibililor și când e momentul să cumpărăm bilete de avion

Vacanța de vară ar putea veni cu emoții pentru românii care aleg avionul ca mijloc de transport.