Carambol pe A2. Mașină de poliție, venită la o tamponare, implicată în accident

×
Publicitate

Traficul pe Autostrada Soarelui a fost blocat joi dimineață pe sensul spre Constanța, din cauza unui accident petrecut pe podul Cornavodă.

Un echipaj de poliţie, care intervenise la o tamponare, a fost la rândul său implicat într-un carambol. Un atotren şi un alt autoturism au lovit maşinile oprite pe banda de urgenţă, blocând astfel traficul pe autostradă.

Incidentul de pe şoseaua de mare viteză nu s-a soldat cu victime, însă 4 maşini, inclusiv cea a poliţiei, au fost grav avariate. Traficul a fost reluat abia după două ore, până atunci şoferii fiind nevoiţi să circule pe o singură bandă cu viteză redusă.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Iohannis transmite condoleanțe familiei militarului român mort în Afganistan

Președintele României, domnul Klaus Iohannis, a transmis joi, un mesaj de condoleanțe, în urma atacului terorist comis la Kabul, Afganistan, soldat cu decesul unui militar român.

Traian Băsescu, la Curtea de Apel: ”Nu am fost fost colaborator al Securităţii”

Fostul preşedinteTraian Băsescu a sosit joi, la Curtea de Apel Bucureşti, unde se judecă dosarul în care CNSAS cere recunoaşterea calităţii sale de colaborator al Securităţii.

Bărbatul care a agresat o angajată a unei cafenele s-a predat la poliție

Bărbatul care a agresat fizic o angajată a unei cafenele din București s-a predat miercuri noaptea la poliție, nefiind reținut.

Recomandări
Nicușor Dan, criticat dur: Speranța s-a transformat în dezamăgire. Astăzi, dezamăgirea s-a transformat în indignare

Decizia președintelui Nicușor Dan de a-l apăra pe șeful SPP, generalul Lucian Pahonțu, în urma dezvăluirilor privind participarea acestuia la reprimarea manifestanților de la Revoluția din 1989 continuă să facă valuri. 

”Laura Codruța Kovesi a Ungariei”. Maghiarii au un nou procuror șef: ”Cel mai important lider anticorupție”

Presa și societatea civilă din Ungaria o compară pe Katalin Tasnady, noul procuror șef al recent înființatei structuri anticorupție NVVH, cu românca Laura Codruța Kovesi, șefa Parchetului European.

Norvegienii s-au adunat la Palatul Regal din Oslo pentru a-și lua rămas bun de la regele Harald. GALERIE FOTO

Norvegienii s-au adunat sâmbătă în fața Palatului Regal pentru a-și lua rămas bun de la regele Harald, relatează Reuters.