Băut și fără permis, un bărbat a intrat cu mașina într-un fast-food din Bistrița

×
Publicitate

Un bărbat de 50 de ani, băut și fără permis de conducere, a intrat cu mașina, sâmbătă seară, într-un magazin de tip Fast-food pe un bulevard din municipiul Bistrița.

Înainte de asta, autovehiculul a lovit o altă mașină aflată în parcare. Doar norocul a făcut ca în acel moment chioșcul să nu aibă clienți, vânzătoarele să nu fie la tejghea şi nici pe trotuar să nu circule pietoni.

Șoferul "cascador" era singur în mașină și a scăpat nevătămat, însă a ajuns la spital pentru prelevarea de probe biologice, după ce polițiștii au constatat că era băut, cu o alcoolemie de 0,58 mg alcool pe litru în aerul expirat.

Mai mult, nu avea permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule. Polițiștii i-au făcut un dosar penal pentru două infracţiuni: conducerea unui vehicul sub influența alcoolului și şofatul fără a deține permis de conducere.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Motivul pentru care o tânără a parcurs peste 1.700 de km ca să se vaccineze la București

În noaptea abia încheiată a continuat imunizarea doritorilor la cele două centre deschise non-stop la Maratonul vaccinării din Capitală.

Momentul în care bărbatul din Botoșani care își sechestra în casă soția a fost prins. Polițiștii au intervenit după 6 ore

Operațiune dificilă în Botoşani, unde o femeie de 51 de ani a fost sechestrată sâmbătă în casă de soțul ei.

Bărbatul din Argeș suspectat că l-a ucis pe amantul soţiei sale, arestat preventiv pentru 30 de zile

Bărbatul în vârstă de 46 de ani din comuna argeşeană Cetăţeni, suspectat că l-a ucis pe amantul soţiei sale, a fost arestat preventiv, sâmbătă, pentru o perioadă de 30 de zile. Decizia Tribunalului Argeș poate fin contestată în termen de 48 de ore.

Recomandări
SURSE: Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie

Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie, fără să mai organizeze consultări politice oficiale cu partidele, au precizat pentru Știrile Pro TV surse apropiate de Palatul Cotroceni.

Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.