Autorităţile din Sibiu, în control după ce o poiană cu narcise a fost arată. Ce spune fermierul

×
Publicitate

Reprezentanţii Agenţiei Naţionale pentru Arii Protejate, împreună cu poliţiştii, au întreprins un control în rezervația naturală Șuvara Sașilor, din judeţul Sibiu, unde a fost semnalata distrugerea poienii cu narcise.

Ei au constatat că terenul arat cu plugul de un femier din zonă, care voia să-şi pună pepeni, nu face parte din aria protejată, ci se află la marginea acesteia, astfel ca speciile rare de flora şi fauna nu au fost afectate.

Autorităţile de mediu au cerut administratorului zonei să delimiteze clar rezervaţia şi să instaleze panouri informative pentru a-i determina pe vizitatori şi localnici să aibă grijă de natură.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Femeie, salvată în ultima clipă, după ce casa ei a fost cuprinsă de un incendiu

O femeie de 51 de ani din Godeni, Argeş, a fost salvată în ultima clipă din propria locuinţă, cuprinsă de foc.

Un bărbat din Iași și-a ucis cu brutalitate iubita. Vecin: „Ea era rea şi-l provoca”

Un bărbat de 54 de ani a ajuns după gratii, acuzat că şi-a ucis partenera.

Cine este Eugen Nicolicea, propus la ministerul Justiţiei. A studiat Calculatoare şi Drept

Eugen Nicolicea a fost propus de PSD în locul lui Tudorel Toader la Ministerul Justiţiei.

Recomandări
SURSE: Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie

Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie, fără să mai organizeze consultări politice oficiale cu partidele, au precizat pentru Știrile Pro TV surse apropiate de Palatul Cotroceni.

Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.