Asistenta din Rusia, care a îngrijit pacienți în lenjerie intimă, va deveni prezentatoare tv

62132308
StirilePROTV

Nadia Zhukova, asistenta din Rusia care a devenit celebră după ce a îngrijit pacienți în lenjerie intimă și halat de protecție transparent, își va începe cariera în televiziune, scrie Daily Mail.

Ea va prezenta rubrica meteo la un post de televiziune din Tula, un oraș situat la sud de Moscova. ”E un lucru foarte important pentru mine. Mulțumesc pentru că mă lăsați să încerc. Părinții mei se vor uita seara, după serviciu”, a spus Nadia pentru Vesti Tula.

Tânăra a precizat că va lucra în continuare și ca asistentă și își va continua studiile pentru a deveni medic. ”Nu mă tem că voi fi infectată”, a mai spus Nadia.

asistenta rusia

Asistenta în vârstă de 23 de ani a devenit o vedetă în timpul pandemiei de coronavirus.

Ea a explicat că a purtat echipament de protecție transparent, fără uniformă pe dedesubt, pentru că îi era prea cald. Imaginile au devenit virale, în luna mai.

Nadia a fost sancționată inițial de șefii spitalului, dar reacția publică a dus la retragerea măsurii. Ea a primit și o ofertă de a deveni model.

 

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Județul în care s-au înregistrat cele mai multe cazuri noi de Covid-19 în ultimele 24 de ore

Cele mai multe cazuri de Covid-19 au fost înregistrate în ultimele 24 de ore în județul Brașov, unde au fost confirmate 113 persoane infectate, conform bilanțului emis joi de Grupul de Comunicare Strategică.

Județele în care nu s-a înregistrat niciun caz nou de Covid-19 în ultimele 24 de ore

În două județe din România nu s-a înregistrat niciun caz nou de Covid-19 în ultimele 24 de ore, conform comunicatului emis joi de Grupul de Comunicare Strategică.

Coronavirus România. Situația cazurilor de îmbolnăvire în fiecare județ din țară

Coronavirus România, 23 aprilie 2020. Până în acest moment, pe teritoriul României au fost confirmate 41.275 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus și s-au înregistrat 2.126 de decese.

Recomandări
Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Ultimul weekend de vară aduce peste 120.000 de turiști la mare. Septembrie vine cu vreme bună și prețuri mai mici

Ultimul weekend de vară aduce peste 120 de mii de turiști pe litoralul românesc, potrivit reprezentanților patronatelor din turism.

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în Ucraina. Ce se va schimba

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în războiul din Ucraina, dar va răspunde ”simetric” dacă aliații Kievului îi vor furniza acestuia componente de arme nucleare tactice.