Accident pe DN2, între o mașină și un TIR încărcat cu cereale. O persoană a murit VIDEO

62266029

O persoană a murit într-un accident produs pe DN 2, în localitatea Haret, judeţul Vrancea, între un autoturism şi un autotren încărcat cu cereale, a informat, vineri dimineaţă, Centrul Infotrafic.

Sensul de mers Adjud către Focşani este blocat la km. 209+500m şi se estimează reluarea traficului rutier în condiţii normale în aproximativ o oră.

accident vrancea

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Ce trebuie să știi despre carnea de vită din România. Aproximativ 70% provine din import

Un fermier din zona Transilvaniei vrea să puna pe harta gastronomică a țării carnea de vită din rasa „Sura de stepă”. În România, în ultimii ani, numărul vitelor a scăzut dramatic și a ajuns în anul 2021 la 1.900.000.  

Infirmierul arestat pentru că ar fi violat trei femei vrea daune morale de 100.000 de euro

Infirmierul arestat pentru că ar fi violat trei femei la Spitalul de Psihiatrie din Sibiu a dat unitatea în judecată și cere despăgubiri de 100.000 de euro.

O bucată din pasajul rutier Prejmer s-a prăbușit și a blocat circulația trenurilor. În zonă se efectuau lucrări de reparație

Circulația trenurilor a fost dată peste cap joi seară pe magistrala 400 care leagă Brașovul de Satu Mare. Calea ferată a fost blocată de o grindă desprinsă din pasajul rutier aflat deasupra.

Recomandări
Moscova s-a răzbunat: un angajat al Ambasadei României a fost declarat „persona non grata”. MAE, reacție rapidă

Rusia a declarat un angajat al Ambasadei României la Moscova „persona non grata”, a anunţat joi Ministerul de Externe rus, informează Interfax.

Cum vor fi împărțite cele 16,6 miliarde de euro din SAFE. Guvernul a aprobat repartizarea fondurilor

Guvernul a aprobat joi repartizarea fondurilor din Instrumentul „Acțiunea pentru securitatea Europei" (SAFE). Peste 16,6 miliarde de euro pentru securitatea Europei vor ajunge în România.

Sentința care ar fi blocat ROMATSA și traficul aerian din România, anulată printr-o decizie definitivă. S-a implicat și CSAT

Traficul aerian din România se poate desfășura normal, în urma deciziei Instanței Supreme, pentru că ROMATSA nu și-a pierdut certificatul de furnizor de servicii de trafic aerian.