Accident la Predeal. Doi adulți și un copil de doi ani și jumătate, răniți după ce două mașini s-au ciocnit

62398293
Shutterstock

Trei persoane, inclusiv un copil de 2 ani, au fost rănite duminică, după ce două autovehicule s-au ciocnit pe DN1, la Predeal.

 

Pe DN1 Braşov-Ploieşti, la kilometrul 139+100 de metri, în zona localităţii Predeal, judeţul Braşov, a avut loc o coliziune între două autovehicule, soldată cu rănirea a trei persoane, printre care şi un minor de 2 ani şi jumătate, toate fiind evaluate medical la faţa locului, transmite Centrul Infotrafic din IGPR.

Circulaţia rutieră este oprită pe sensul către Ploieşti, circulându-se îngreunat, pe celălalt fir, alternativ.

Este estimată reluarea normală a circulaţiei în 30-45 de minute, mai spune sursa citată.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO EXCLUSIV REPORTAJ | Camp Nou și-a pierdut farmecul?! Cum s-a transformat casa Barcelonei
FOTO EXCLUSIV REPORTAJ | Camp Nou și-a pierdut farmecul?! Cum s-a transformat casa Barcelonei
Citește și...
Plan Roșu de Intervenție în Constanța. Incendiu generalizat la un bloc social. Nouă persoane la spital, un bărbat intubat

Un incendiu a izbucnit marți seara la un bloc social din cartierul Henri Coandă, municipiul Constanța, flăcările manifestându-se generalizat la nivelul întregului imobil cu trei etaje. 

Traian Băsescu, despre noul lider din Ungaria: „Magyar este o copie aproape fidelă a lui Orbán, naționalist și suveranist”

Fostul președinte Traian Băsescu a declarat marți că Peter Magyar, câștigătorul alegerilor din Ungaria, este „o copie aproape fidelă a lui Orbán", doar „puțin mai tânăr", dar la fel de naționalist și împotriva sprijinirii Ucrainei.

Cum arată vila uriașă din Timișoara ocupată ilegal din anii '90. Imagini cu clădirea recuperată de primărie

O vilă impunătoare din centrul Timișoarei, retrocedată ilegal în anii '90, a fost recuperată de primărie. 

Recomandări
Ce tipuri de medicamente vrea să România să obțină de la Pfizer în locul vaccinurilor anti-COVID

Ministerul Sănătății intră la negocieri vitale cu compania Pfizer. Statul român încearca să obțină medicamente inovatoare în locul vaccinurilor anti-COVID pe care nu le-a mai cumpărat.

Topul scumpirilor în România. Efectele complete ale războiului din Iran se vor vedea în prețuri abia de luna aceasta

Scumpirea carburanților se vede deja în inflație. Potrivit Institutului Național de Statistică, rata anuală s-a apropiat din nou de 10%, în martie. 

Cum se va desfășura votul crucial al PSD pe 20 aprilie. „Manipularea” lui Sorin Grindeanu, contestată și de social-democrați

Soarta coaliției de la guvernare se decide in următoarele zile. Luni, pe 20 aprilie, cei din PSD vor vota dacă rămân sau nu în cabinetul condus de Ilie Bolojan.