Accident în Buzău. A murit pe motocicleta pe care i-o cumpărase iubitului ei

×
Publicitate

Doi tineri, de 25 și 27 de ani, care se aflau pe o motocicletă, au fost spulberați de un autoturism condus de o femeie, la ieșirea din Buzău. Fata a murit pe loc, iar prietenul ei se află în stare gravă la spital

De vină ar fi, spun polițiștii, șoferița care nu s-a asigurat la schimbarea direcției. Tânărul primise motocicleta cadou de la iubita lui.

Cei doi sunt dintr-o comună de lângă Buzău. Băiatul lucra în Elveţia, în construcţii, iar iubita i-a dăruit o motocicletă, visul lui din copilărie. Cu trei luni înainte de tragedie, tânărul a scris pe Facebook un mesaj în care îi mulţumea feţei pentru cadou.

Vineri seară, în apropiere de localitatea Tăbărăști, tinerii mergeau spre Buzău, când au fost loviţi de o maşină. Fata nu a supravieţuit impactului. Şoferiţa de 50 de ani, care a dat peste ei voia să intre de pe şoseaua principală pe un drum lateral.

Iubitul fetei se afla acum în comă la un spital din capitală. Cei doi au împreună o fetiţă de 4 ani. Şoferiţa care a provocat accidentul este cercetată pentru ucidere din culpă şi vătămare corporală.

Un accident similar s-a produs sâmbătă, tot la ieşirea din Buzău, lângă Mărăcineni. Doi tineri aflaţi pe o motocicletă au fost loviţi şi răniţi de o maşină. Şoferul de 69 de ani a ieşit dintr-o benzinărie şi a virat la stânga peste linia continuă.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Moment inedit în fața Guvernului. Un artist celebru și-a adus pianul în Piața Victoriei. VIDEO

Pianistul german Davide Martello susține, sâmbătă seara, un concert în Piața Victoriei din Capitală.  

Experienţa şocantă a unei turiste care a mers în vacanţă pe "Insula Violurilor". Cum s-a trezit dimineaţa

Vacanţă de coşmar pentru o tânără de 19 ani din Marea Britanie care a mers pe o insulă exotică din Thailanda.

Cutremur cu magnitudinea 3,7 în zona Vrancea

Un cutremur cu magnitudine 3,7 s-a produs sâmbătă în zona Vrancea.

Recomandări
Cum s-a ajuns la eșecul rușinos al legii salarizării. Patru miniștri n-au găsit în ultimii 5 ani o formulă potrivită

Cel puțin 770 de milioane de euro, atât ne costă negocierile eșuate privind legea salarizării din ultimii 5 ani. Au fost patru miniștri la Muncă, însă niciunul nu a reușit să găsească formula potrivită care să împace toate taberele implicate. 

Noi imagini cu viitura parcă apocaliptică produsă în Nepal. Există riscul unor noi inundații devastatoare

Cel puțin 360 de oameni au murit și aproape 1000 sunt de negăsit după viitura parcă apocaliptică produsă într-o vale din munții Hymalaia, la frontiera dintre Nepal și Tibet. 

Ararat-Armenia - Universitatea Craiova, LIVE pe VOYO Sport 1. Oltenii joacă pentru calificare

Universitatea Craiova este la un singur meci distanță de calificarea în grupa UEFA Europa League. După 1-1 pe Stadionul „Ion Oblemenco”, oltenii joacă joi, 27 august, de la ora 19:00, returul decisiv cu Ararat-Armenia, la Erevan.