Accident grav în satul Vad. O persoană a murit și alte cinci au fost rănite

62398293
Shutterstock

O persoană a decedat şi cinci persoane, printre care doi copii, au fost spitalizate în urma unui accident produs în satul Vad, comuna Copalnic-Manăştur, a informat, joi seara, purtătorul de cuvânt al ISU Maramureş, Adriana Şanta.

 

Din păcate, s-a declarat decesul uneia dintre victime, iar celelalte 5 au fost transportate la spital de către echipajele de prim ajutor”, a spus Adriana Şanta.

Conform aceleiaşi surse, la locul accidentului s-au deplasat forţe de intervenţie din cadrul Detaşamentului de Pompieri Baia Mare, Secţiei de Pompieri Târgu Lăpuş şi Cavnic, constând în trei echipaje de prim ajutor, un echipaj de terapie intensivă mobilă, unul de descarcerare, o autospecială de stins incendii, una pentru transport personal şi victime multiple şi o ambulanţă de la Serviciul de Ambulanţă Judeţean.

Articol recomandat de sport.ro
Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
Citește și...
„Bătaie de joc”. Studenţii de la Academia de Poliţie au primit mâncare cu viermi sau carne stricată cu miros înțepător

Sindicatul Europol reclamă, joi seară, condiţiile în care trăiesc studenţii de la Academia de Poliţie care au primit mâncare în care se pot vedea cu ochiul liber larve de viermi în supă sau carne alterată cu miros înţepător.

 

 

Manualele în „limba moldovenească”, înlocuite cu cele în limba română pentru elevii români din Ucraina

Kievul schimbă limba manualelor pentru elevii români din Ucraina. Ministerul ucrainean al educației a anunțat că o oprit tipărirea manualelor în „limba moldovenească”. Reporterii de la libertatea.ro au dezvăluit în premieră cum arată cărțile.

Un copil de 13 ani din Sibiu s-a sinucis. A fost găsit spânzurat

Un băiat de 13 ani s-a spânzurat în baia locuinței sale, în Sibiu. Copilul a fost găsit de părinți. Două echipaje SMURD și Serviciul de Ambulanță au încercat să-l resusciteze, dar în zadar, scrie Agerpres.  

Recomandări
Sindicatele, nemulțumite și de noua formă a legii salarizării. Proiectul reduce valoarea de referință la 4.000 de lei

Cele cinci confederaţii sindicale reprezentative la nivel naţional resping șinoua formă a proiectului Legii salarizării şi atrag atenţia că documentul este o nouă sursă de inechităţi, discriminări şi tensiuni sociale.

Legea integrității se întoarce în Parlament după decizia CCR. De ce amendamentul care îl vizează pe Fritz este constituțional

CCR și-a motivat decizia pentru legea integrității. Magistrații susțin, că amendamentul care l-ar costa mandatul pe Dominic Fritz este constituțional pentru că fapta produce efecte chiar dacă a avut loc înainte de intrarea legii în vigoare.

De la ce ar fi pornit incendiul de la Institutul Clinic Fundeni. Focul a fost stins și nu există victime

Intervenție contra cronometru sâmbătă dimineață la Institutul Clinic Fundeni, din Capitală. Un incendiu izbucnit într-o rezervă din secția de Chirurgie a dus la evacuarea promptă a zeci de pacienți.