A scăpat cu viață ca prin minune după ce a urcat la volan fără permis. Ce a pățit

×
Publicitate

Un bărbat de 28 de ani fără permis din Nămăiești, judeţul Argeş, a scăpat cu viață ca prin minune după ce s-a răsturnat cu un autoturism.

Şoferul a urcat la volan şi cu inconştienţă a apăsat tare pedala de acceleraţie, însă nu a ajuns prea departe deoarece a intrat cu maşina în gospodăria unor localnici.

Individul a rămas captiv în vehicul până la sosirea pompierilor, care l-au descarcerat. Apoi a fost transportat în stare gravă la spital, unde se va stabili dacă a consumat alcool înainte să se urce la volan.

Poliţiştii i-au întocmit dosar penal, deocamdată doar pentru conducere fără permis.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Persoane surprinse de avalanşă în munţii Călimani. Operațiune de salvare

Avalanşă în munţii Călimani, au fost surprinse trei persoane, alte două persoane au reuşit să dea alerta, potrivit ISU Harghita. Salvamont România anunța inițial că o persoană a fost rănită și o alta e dispărută.

REZULTATE LOTO 6/49, 3 februarie 2019. Numerele extrase duminică

REZULTATE LOTO 6/49, 3 februarie 2019. Duminică au avut loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 și Super Noroc.

Un bărbat din Olt a fost lovit de o mașină, pe trotuar. Cum a fost posibil. FOTO

Un bărbat în vârstă de 75 ani a fost accidentat pe trotuar, duminică, de un autoturism care anterior lovise o altă maşină în spate, potrivit informaţiilor furnizate de IPJ Olt, conform Agerpres. 

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.