Imagini de la botezul lui Zsolt, baietelul Nicoletei Luciu!

×
Publicitate

Nicoleta Luciu, interpreta Rozei din telenovela “Regina” difuzata ACASA de luni pana joi, de la orele 20.30, si-a botezat sambata fiul la Manastirea Sfanta Fecioara Maria din Sumuleu, Miercurea Ciuc.

Tot sambata, micutul Zsolt a implinit cinci luni.
“La terminarea slujbei, mi-am dat seama cat de mult m-a umplut de bucurie acest eveniment, l-am crestinat pe micutul nostru, am avut alaturi de noi ambele familii, prieteni, colegi care au facut 300 de km ca sa fie alaturi de noi, s-au distrat si au sarbatorit impreuna cu noi botezul micutului nostru”, marturiseste Nicoleta Luciu.

Vedeta ACASA a mai adaugat ca de acum inainte isi poate striga fiul pe nume, lucru pe care pana in prezent il evita: “Pana acum il strigam “iubirea mea”, “frumusetea mea”, “puiul meu”, il alintam in diverse moduri, acum pot sa ii spun Zsolt, doar este botezat”.


Zsolt Csergo Jr. a fost botezat în religia catolica, care a permis alegerea a mai multor parinti spirituali, astfel ca bebelusul a avut trei perechi de naşi: Ruxandra si Ion Ion din partea Nicoletei Luciu şi doi prieteni foarte buni de-ai lui Zsolt, Vorzsak Karoly si Vorzsak Tunde din Suedia, precum si Peter Szabolcs si Peter Kriszta din USA.

La botezul care a fost transmis in direct ACASA, in cadrul emisiunii “Povestiri adevarate”, au venit foarte multi colegi de pe platourile de filmare din Buftea, printre care se numara Adela Popescu si iubitul ei Marius Kalmar, Cabral si Andreea Patrascu, Denis Stefan si sotia lui, Iuliana, Bogdan Albulescu si Alina Grigore, Diana Dumitrescu si logodnicul ei Ducu Ion, Gheorghe Dinica, Vladimir Gaitan, Gheorghe Visu, Geo Dobre, Carmen Tanase, Florina Cercel, Virginia Rogin, Eugenia Serban, Steliana Balacianu, Adriana Nicolae si multi altii. Cu totii au fost asteptati la intrarea in biserica de fanii care isi doreau cu ardoare autografe si fotografii cu ei.

Citește și
Țara de care tot mai mulți români sunt fascinați. Numărul celor care o vizitează este în creștere, iar unii învață și limba
Țara de care tot mai mulți români sunt fascinați. Numărul celor care o vizitează este în creștere, iar unii învață și limba

La restaurant, invitatii au fost intampinati cu specialitati unguresti, adevarate delicatese culinare: rata de casa fripta, ficat de gasca la gratar, crochete de castane sau sunca de cerb afumata cu pepene galben, momentul cel mai important fiind bineinteles cel al tortului de martipan. Pe muzica formatiei Juke Box, ei au sarbatorit si au dansat pana in zori, transformand acest botez intr-unul de neuitat, in botezul anului 2009.

Un moment foarte emotionant in timpul petrecerii a fost cel in care Nicoleta si Zsolt au dansat pe melodia “You Are So Beautiful”, semnata Joe Cocker. Tot la party, Diana Dumitrescu, Steliana Balacianu, Ioana Scarlatescu si Raluca Tataru au facut karaoke si au incins atmosfera in ritm de Rock and Roll. Mai mult decat atat, Marius Kalmar le-a facut o dedicatie muzicala Nicoletei si lui Zsolt interpretand melodia “Drumurile noastre”, semnata Dan Spataru.

Cum s-au distrat invitatii Nicoletei Luciu la botezul anului? Care au fost cele mai importante momente de la petrecere? Imagini in exclusivitate de la ceremonia religioasa si de la petrecerea de botez vor fi transmise in cadrul unei editii speciale ale emisiunii “Povestiri de noapte”, difuzata ACASA, luni, 23 februarie, de la orele 22.00.

Articol recomandat de sport.ro
Ronaldinho e falit! Câți bani i-au găsit brazilienii în conturi
Ronaldinho e falit! Câți bani i-au găsit brazilienii în conturi
Citește și...
Scandal internațional privind melodia României de la Eurovision. Ce spune TVR despre piesa „Choke Me”
Scandal internațional privind melodia României de la Eurovision. Ce spune TVR despre piesa „Choke Me”

Televiziunea Română (TVR) a apărat controversata piesă "Choke Me", care reprezintă România la Eurovision, respingând acuzaţiile conform cărora piesa trivializează o practică sexuală periculoasă, transmite miercuri DPA.

VOYO își extinde oferta de live streaming: Kanal D, Kanal D2 și Digi24 pot fi urmărite live și în reluare pe platformă
VOYO își extinde oferta de live streaming: Kanal D, Kanal D2 și Digi24 pot fi urmărite live și în reluare pe platformă

VOYO face un nou pas important în dezvoltarea sa pe piața din România, oferind începând de astăzi acces live la încă trei posturi de televiziune: Kanal D, Kanal D2 și Digi24. 

Adrian Văncică împlinește 49 de ani. „Celentano înseamnă pentru mine râs de la 7 dimineața”
Adrian Văncică împlinește 49 de ani. „Celentano înseamnă pentru mine râs de la 7 dimineața”

Actorul Adrian Văncică împlinește astăzi 49 de ani. De mai bine de un deceniu și jumătate, publicul din România îl vede aproape săptămânal în Las Fierbinți, cel mai iubit serial de comedie de la noi.

Recomandări
Continuă circul și la dezbaterea bugetului în plen. Bolojan: Uitându-mă la colegii din PSD, mi-e ruşine uneori de ruşinea lor
Continuă circul și la dezbaterea bugetului în plen. Bolojan: Uitându-mă la colegii din PSD, mi-e ruşine uneori de ruşinea lor

Bugetul pe anul 2026 a ajuns în sfârșit să fie dezbătut în plenul reunit al celor două camere ale Parlamentului. Discuțiile prelungite în noapte, până în jurul orei 2:00, vor mai continua vineri dimineață.

Internări fictive în spitalele din România. Banii pentru bolnavi sunt risipiți pe lefuri în unități fără pacienți
Internări fictive în spitalele din România. Banii pentru bolnavi sunt risipiți pe lefuri în unități fără pacienți

Sistemul de sănătate din România a generat situații absurde: multe spitale depind de numărul de pacienți pentru a primi fonduri, ceea ce duce la internări fictive. De teamă să nu-și piardă postul, unii angajați s-ar implica în aceste falsuri.

Cum se traduce criza energetică globală în viața de zi cu zi a românilor. Produsele care s-ar putea scumpi în scurt timp
Cum se traduce criza energetică globală în viața de zi cu zi a românilor. Produsele care s-ar putea scumpi în scurt timp

Industria ambalajelor este direct afectată de blocajul și scumpirile de pe piața petrolului. Materia primă pentru produsele din plastic ajunge mai greu și cu costuri mai mari în fabricile românești.