Dansez pentru tine: Octavian Strunila a slabit 8 kg, iar Razvan Fodor, 6

60455938

Vineri seara, telespectatorii Pro Tv vor fi in premiera martorii unui duel in trei, dar si al unui concurs in pasi de tango si street-dance.

Perechile care in afara duelistilor au mai ramas in competitie, Adela Popescu si Paula Seling alaturi de partenerii lor vor afla cum se danseaza un tango de 10 de la doua foste concurente, Laura Cosoi si Adriela Morar, care vor exemplifica impreuna pasionalul stil de dans.

Sustinuta de iubitul sau, Ilie Nastase, Brigitte Sfat va face un Bollywood cu scop umanitar alaturi de Daniel Nitoiu, prezentatorul Stirilor Pro Tv de la ora 13.00.

“Ilie a fost plecat zilele trecute din tara, dar ieri s-a intors si a fost alaturi de mine la antrenamentele de dans. Ii place cum iese dansul si este foarte mandru ca prin asta luptam de fapt pentru micuta Kassandra. Amandoi ne implicam mult in povestea ei si a familiei Rotariu si ne-am dori ca ei sa aiba parte de un viitor asa cum merita”, povesteste Brigitte.

Razvan Fodor, Octavian Strunila si Nicola alaturi de partenerii lor vor dansa cu toata fiinta lor pentru a convinge publicul ca merita sa fie votati si sa ramana astfel in concurs.

O singura pereche va fi eliminata din competitie dintre cele trei condamnate, insa toate se dedica suta la suta dansului, ringului si visului pentru care lupta de aproape doua luni de zile.

Telespectatorii Pro Tv sunt singurii care au puterea de a decide soarta visului concurentilor votand prin sms la 1276 cu textul favoritului: Octavian, Nicola sau Razvan.

Antrenamentele asidue, zilele pline de repetitii si miscarile grele pe care au invatat sa le execute si-au lasat urme pe trupurile duelistilor. Octavian Strunila a slabit 8 kilograme, Razvan Fodor aproape 6, iar Nicola si-a tonifiat musculatura, este mai supla si a scazut in centimetri de cand au inceput antrenamentele de dans.

In prag de duel, Razvan Fodor trage provizoriu o linie si realizeaza ca experienta “Dansez pentru tine” i-a adus numai lucruri bune si spera sa aiba ocazia sa lupte si in continuare pentru Lena.

Octavian Strunila crede cu tarie ca partenera lui merita sa fie ajutata dupa o viata care oricand poate constitui scenariul unui film de groaza.

In ultimele saptamani, Nicola nu a mai avut timp sa stea alaturi de copiii ei, insa si-a canalizat toata energia pe visul lui Stefan si pe dorinta de a-i vedea fiul grav bolnav zambind.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Pink, insarcinata in 12 saptamani. Asta sustin apropiatii vedetei

Acum o luna era surprinsa de cativa paparazzi la iesirea dintr-un supermarket din Beverly Hills. Ceea ce a atras atunci atentia a fost burtica destul de proeminenta a lui Pink.

Vunk, "ca pe vremuri", intr-un super-concert in Capitala

Baietii de la Vunk au cantat intr-un club din Capitala, alaturi de fanii lor. Trupa, intr-o noua formula, dar cu o pofta nebuna de muzica, le-a adus cel mai nou album "Ca pe vremuri", intr-un spectacol de 2 ore ca afara.

Katie Holmes, fara inhibitii. Cu sanii goi prin filme, in urma cu zece ani

Inainte de a deveni sotia lui Tom Cruise, Katie Holmes era ceva mai indrazneata atunci cand venea vorba de rolurile pe care le juca. In 2000, aparea pe marile ecrane pelicula "The Gift", prezentand-o pe tanara Holmes in ipostaze extrem de sexy.

Recomandări
Ro-Alert în Tulcea, după ce o dronă a fost detectată în apropierea României. Două F-16 au fost ridicate de la sol

Populaţia care locuieşte în zona de nord a judeţului Tulcea a primit, duminică, în jurul orei 10:55, un nou mesaj RO-ALERT pentru a fi avertizată cu privire la posibilitatea căderii unor drone sau a unor fragmente din acestea.

Islanda a votat împotriva aderării la Uniunea Europeană, a anunțat postul public de televiziune RUV

⁠Islanda a respins propunerea guvernului de a ⁠iniția negocieri de aderare la Uniunea Europeană, ‌a anunțat postul public de televiziune RUV, în condițiile în care mai sunt de numărat doar câteva voturi.

Președintele Finlandei nu crede că Rusia va ataca NATO: „Nu are sens să pună la încercare cea mai puternică alianță militară”

Preşedintele Finlandei, Alexander Stubb, a declarat că nu crede că Rusia ar risca un atac împotriva unei ţări membre NATO şi că „nu ar avea niciun sens” să pună la încercare hotărârea alianţei, relatează Reuters.