Andra a împlinit 37 de ani. Cum și-a sărbătorit jurata de la Românii au talent ziua de naștere

62379186
Pro TV

Andra a împlinit, miercuri 23 august, 37 de ani. Cântăreața a sărbătorit alături de familia sa, iar în această zi a marcat și 15 ani de la momentul în care s-a căsătorit cu Cătălin Măruță.  

În ziua în care Andra își sărbătorește aniversarea a 37 de ani, dar și 15 ani de la nunta sa cu Măruță, soțul juratei de la Românii au talent i-a pregătit surprize încă de la primele ore ale zilei.

Într-o postare pe Facebook, Cătălin Măruță i-a transmis soției sale un mesaj de la mulți ani și a postat imagini cu tortul pe care i-a pregătit acesteia.

„Este ziua de naștere a celei mai minunate femei din lume, și totodată aniversarea a 15 ani de când am spus DA în fața lui Dumnezeu! 15 ani de căsnicie par să fi trecut ca într-o clipă, dar când privesc înapoi, văd toate momentele minunate și provocările pe care le-am trecut împreună, iar fiecare secundă a meritat din plin. La mulți ani, iubire! Și la cât mai mulți ani minunați impreună!”, a scris Cătălin Măruță pe Facebook.

De asemenea, cântăreața a postat pe pagina sa de Instagram o filmare în care se vede cum își pune o dorință și apoi suflă în lumânările tortului aniversar. „Sunt norocoasă să am oameni minunați în viața mea, care îmi aduc mereu zâmbetul pe buze. ❤️ Vă îmbrățișez pe fiecare în parte și vă transmit o grămadă de îmbrățișări virtuale!”, le-a transmis Andra fanilor săi, care s-au întrecut urări și mesaje de bine.

Cine este Andra, una dintre cele mai bune voci din România

Alexandra Irina Măruță, cunoscută cu numele de scenă Andra, s-a născut pe 23 august 1986 în Câmpia Turzii. Și-a început cariera muzicală încă de foarte mică, iar la vârsta de 7 ani a apărut în emisiunea Tip Top Minitop. În tinerețe a interpretat atât muzică pop cât și muzică populară și a participat la numeroase competiții muzicale.

Avea 14 ani când a înregistrat primul său album – „Andra”. Acesta conținea melodii pop, dance și R&B. De pe acesta au fost extrase single-urile “În noapte mă trezesc” și “Eu aș da”.

Au urmat alte albume, precum "Dragostea mea", lansat în 2002, Rămâi cu mine (2005), De la frate la soră (2007), Vis de iarnă (2007), Dragostea rămâne (2008), Album de familie (2008), Iubește-mă astăzi, Iubește-mă mâine (2009), Inevitabil va fi bine (2013), Iubirea schimbă tot (2017).

De asemenea, printre cele mai cunoscute single-uri lansate de Andra până acum se numără:

„Dragostea rămâne” (2007)

„Femeia” (2009)

„Colț de suflet” feat. Adi Cristescu (2009)

„Something New” (2011)

„Telephone” (2011)

„K la Meteo” feat. What's Up (2012)

„Inevitabil va fi bine” (2013)

„Atâta timp cât mă iubești” feat. Marius Moga (2013)

„Numai la doi” feat. Vunk (2014)

„Așa e dragostea” (2014)

„Cerul de-ar cădea” feat. Marcel Pavel (2014)

„Adio” (2014)

„Avioane de hârtie” feat. Shift (2015)

„Falava” feat. Naguale (2015)

„Nebuni în noapte” (2015)

„Niciodată să nu spui niciodată” feat. Cabron (2015)

„Din ceruri ninge alb” (2015)

„Iubirea schimbă tot” (2016)

„Love Can Save It All” (2016)

„Why" (2016)

„Without You” feat. David Bisbal (2016)

„Sweet Dreams” feat. Mara (2016)

„Butterfly” feat. Fly Project (2016)

„Iubirea schimbă tot" (2017)

„Floare de Nu-Mă-Uita" feat. Dorian

„Mi-ai luat mințile" feat. Pacha Man

„Semne" feat. Connect-R (2018)

„Indiferența" (2018)

„Sudamericana" feat. Pachanga (2018)

„Supereroi” (2019)

„Vina mea” (2020)

„Barcelona” feat. Dony & Matteo (2020)

„Jumătatea mea mai bună” feat. 3 Sud Est (2021)

„Nu m-am gândit la despărțire”, cu Andrei Bănuță (2023)

Andra, carieră în televiziune

Pe lângă cariera de cântăreață, Andra și-a construit și un nume în televiziune. A apărut în calitate de jurat în toate cele 13 sezoane Românii au talent, dar și alte show-uri de la PRO TV, precum Vocea României și Vocea României Junior.

În ziua în care Andra a împlinit 37 de ani, PRO TV a anunțat că echipa Românii au talent pornesc în căutarea de noi talente pentru sezonul 14 al show-ului. 

Viața personală și căsătoria cu Cătălin Măruță

Andra este căsătorită din 23 august 2008 cu Cătălin Măruță, realizator al emisiunii "La Măruță" de la PRO TV. În 16 martie 2011, cei doi au devenit părinți când a venit pe lume David, primul lor copil. Patru ani mai târziu, pe 23 iulie 2015, artista a dat naștere celui de-al doilea său copil, o fetiță, care a primit numele Eva Maria Ioana.

Articol recomandat de sport.ro
Soția lui Lautaro Martinez a rupt tăcerea: ”Doar noi știm ce e în spate”
Soția lui Lautaro Martinez a rupt tăcerea: ”Doar noi știm ce e în spate”
Citește și...
Demi Moore, o nouă apariţie îndrăzneaţă pe covorul roşu de la Cannes. GALERIE FOTO

Demi Moore continuă să atragă toate privirile la Festivalul de Film de la Cannes 2026, de această dată cu o apariţie spectaculoasă şi neaşteptată, care a sfidat subtil regulile de stil impuse la eveniment.

David Beckham şi Regele Charles, reuniune specială la unul dintre cele mai rafinate evenimente din Marea Britanie. FOTO

Regele Charles şi Regina Camilla au avut o întâlnire specială cu Sir David Beckham la Chelsea Flower Show, unul dintre cele mai cunoscute evenimente dedicate horticulturii din lume.

Meghan Markle şi Prinţul Harry au marcat 8 ani de căsnicie cu imagini rare din culisele nunţii regale. GALERIE FOTO

Meghan Markle şi Prinţul Harry au sărbătorit opt ani de căsnicie prin publicarea unor fotografii rare din culisele nunţii lor regale din 19 mai 2018.

Recomandări
ONG-urile critică proiectul AUR-PSD: publicarea donatorilor ar putea încălca drepturile europene. „Legea poate intimida”

ONG-urile ar putea fi obligate să publice numele tuturor donatorilor care oferă mai mult de 5 mii de lei pe an. 

Cristian Mungiu, omagiat la Cannes, critică corectitudinea politică în artă. "Trebuie să avem curajul să spunem ce gândim”

Regizorul Cristian Mungiu, omagiat la Cannes pentru noul său film, atrage atenția că, în societatea de azi, spațiul pentru dezbatere și pentru exprimarea unor idei incomode devine tot mai restrâns în artă, din cauza corectitudinii politice.

Româncele căutate după prăbușirea unei case în Germania erau în prima lor zi de vacanță. Cum a scăpat soțul uneia dintre ele

Două românce, de 25 și 26 de ani, sunt date dispărute în orașul Görlitz din Germania, după ce clădirea în care erau cazate s-a prăbușit în urma unei explozii.