Rezolva problema lui Busu! 28.04.2011
Milioane de copaci cresc si se dezvolta accidental din cauza actiunii unui animal. Despre ce animal este vorba?
Pentru a afla raspunsul vezi video.
Milioane de copaci cresc si se dezvolta accidental din cauza actiunii unui animal. Despre ce animal este vorba?
Pentru a afla raspunsul vezi video.
Care este explicatia pentru faptul ca toate continentele sunt mai late la nord si mai inguste la sud? De unde pana unde?
Trebuie sa obtinem un numar. Avem 2 si 3. Trebuie sa plasam un semn matematic astfel incat sa obtinem un numar mai mare decat 2 si mai mic decat 3. Semnul matematic in SUA nu e acelasi ca la noi.
Un copil la scoala il intreaba pe profesor: “Domn’ profesor, spuneti-mi, Dumnezeu ma pedepseste pentru ceva ce nu am facut?”. “Nu, copilule! Cum sa te pedepseasca!”.
Viscolul începe să pună mari probleme în stațiunile de pe Valea Prahovei. Rafalele de peste 120 de kilometri pe oră au rupt copaci și stâlpi de curent electric.
Un agent de serviciu al Școlii de Poliție din Câmpina, cu o vechime de peste 20 de ani în sistem, a fost arestat preventiv, după ce un elev a reclamat că l-ar fi agresat sexual.
Situație îngrijorătoare în spitalele de boli infecțoase din țară care au rămas fără locuri libere din cauza numărului mare de pacienți cu gripă.