Trei traficanţi de droguri reţinuţi de jandarmii din Capitală

60139114

O patrulă de jandarmi a surprins, marţi seară, trei tineri în timp ce vindeau şi respectiv cumpărau droguri.

Jandarmii patrulau în zona Unirii din Capitală când i-au observat.

Cei trei, cu vârste între 23 şi 26 de ani, nu au opus rezistenţă şi au fost conduşi la secţia de poliţie. Aici li s-au întocmit actele premergatoare începerii urmăririi penale pentru trafic de droguri.

Articol recomandat de sport.ro
„Europa va încerca să prevină acest lucru!” Lovitura de proporții pregătită la Moscova
„Europa va încerca să prevină acest lucru!” Lovitura de proporții pregătită la Moscova
Citește și...
Ziua Crucii a fost sarbatorita joi in orasul Buftea!

Peste 1.000 de locuitori, dar si autoritatile judetene si locale, au asistat la o ceremonie emotionanta in cinstea eroilor neamului.

Trafic de groaza in Capitala in Vinerea Mare! S-a circulat bara la bara

Goana dupa miel si cozonac n-a fost deloc... goana. Masinile abia s-au tarat, una dupa alta, pe strazile pline de soferi.
Circulatia a fost cu adevarat imposibila in zonele cu centre comerciale si spre iesirile din oras.

Parcurile din sectorul 3 al Capitalei, interzise pentru biciclisti

"Interzis biciclistilor!" Iata un anunt care "infloreste" in parcurile din sectorul 3 al Capitalei. Decizia a fost luata in urma cu doua saptamani pentru ca oamenii s-ar fi plans ca nu mai au loc pe alei din pricina bicicletelor.

Recomandări
Atac masiv asupra Kievului. Bombardamentele ruseşti au ucis cel puţin 10 persoane. GALERIE FOTO

Bombardamentele ruseşti au ucis cel puţin 10 persoane luni în regiunea Kiev, unde jurnaliştii AFP au fost martori la zeci de explozii, în ajunul summitului NATO la Ankara.

Liderii NATO se reunesc la Ankara în încercarea de a aplana tensiunile cu Donald Trump. Cine este „consilierul matrimonial”

Liderii europeni își propun să lase la o parte neînțelegerile cu Donald Trump și urmează să semneze cu americanii contracte de înarmare de zeci de miliarde de dolari, la summitul NATO care va avea loc la Ankara în perioada 7-8 iulie. 

Înmatriculările de mașini noi au crescut ușor în România, iar cele electrice au înregistrat un avans spectaculos

Înmatriculările de autoturisme noi au crescut în România cu 0,3% în primele șase luni ale anului, în timp ce mașinile electrice au înregistrat un avans spectaculos de 76,6%, arată datele APIA.