Depăşire periculoasă! Doi oameni au murit pe DN22

Accidentul s-a întâmplat puţin după ora 01.00, pe şoseaua dig care leagă Brăila şi Galaţi.

Intrat cu viteză într-o depăşire, şoferul de 19 ani al unui autoturism care venea dinspre Galaţi n-a mai avut timp să revină pe banda sa de mers. Din faţă îi apăruse o altă maşină şi tânărul a tras instinctiv de volan, încercând să evite impactul.

Din cauza vitezei, automobilul s-a răsucit pe şosea şi s-a izbit violent de cel care venea din faţă. Maşina s-a făcut praf şi ambii ocupanţi au murit pe loc.

Impactul a aruncat celălalt automobil de pe dig până într-un şanţ. Pasagerul din dreapta şoferului, rănit la un picior, a fost transportat la spital. Conducătorul auto a scăpat doar cu câteva zgârieturi.

Poliţiştii vor reveni astăzi la locul accidentului, ca să continue cercetările.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Emoții mari pentru Alisia! Băiatul ei cu nume celebru a debutat la seniori, iar echipa favorită joacă azi finala Cupei
GALERIE FOTO Emoții mari pentru Alisia! Băiatul ei cu nume celebru a debutat la seniori, iar echipa favorită joacă azi finala Cupei
Citește și...
Au ajuns plini de sange la spital dupa ce i-ar fi atacat un grup de barbati

O noapte de petrecere intr-un bar din judetul Galati s-a terminat prost pentru trei tineri. Au ajuns la spital cu rani grave la cap si pe tot corpul, dupa ce un grup de barbati i-ar fi atacat din senin.

A stat 17 ani in inchisoare pentru crima, dar e inca bantuit de trecut!

Un barbat condamnat pentru trei asasinate comise inainte de 1989 si eliberat intre timp este vanat, in continuare, de trecut.

O suta de galateni au ramas cu conturile goale!

Mii de lei s-au evaporat in momentul in care pagubitii au folosit acelasi bancomat, instalat in Piata Centrala a orasului. Se pare ca datele de pe carduri au fost copiate cu un aparat special, folosit de hoti.

Recomandări
Șeful NATO laudă România pentru doborârea dronei deasupra Estoniei: „Exact pentru asta ne-am pregătit”

Secretarul general al NATO, Mark Rutte, a vorbit, miercuri, despre incidentul care a avut loc, marți, în spațiul aerian al Estoniei, atunci când un F-16 românesc a doborât o dronă militară.

Președintele Camerei Deputaților Sorin Grindeanu a reclamat la CCR ordonanța Guvernului Bolojan cu privire la programul SAFE

Președintele Camerei Deputaților, Sorin Grindeanu, a reclamat la Curtea Constituțională a României (CCR) ordonanța de urgență a Guvernului Bolojan cu privire la programul SAFE, respectiv OUG 38/2026, care vizează inclusiv Programul SAFE.

Nicușor Dan organizează noi consultări pentru desemnarea unui nou premier. Pe cine a chemat la Cotroceni

Nicuşor Dan a invitat, la trei zile după consultări, parlamentarii din grupul Uniţi pentru România, pe cei din grupul PACE – Întâi România şi neafiliaţii, pentru a discuta despre situaţia economică şi politică a ţării.