Arad: a inceput Festivalul National de Teatru Clasic

×
Publicitate

Editia a 14-a a Festivalului National de Teatru Clasic se desfasoara timp de doua saptamini la Arad.


Prima piesa prezentata in cadrul festivalului a fost un spectacol eveniment al Teatrului Stabile din Perugia. „Studio su Medea“ a adus-o in scena pe impresionanta actrita Nicole Kehrberger, cea care a reusit, prin performantele sale, sa impresioneze intreaga Italie si Europa.

Pe toata durata festivalului, publicul aradean este invitat la un adevarat regal de spectacole de exceptie ale teatrelor din Braila, Ploiesti, Bucuresti, Arad si, chiar, din Franta.

Articol recomandat de sport.ro
A dezvăluit relația cu Cristiano Ronaldo după nunta fotbalistului cu Georgina Rodriguez: ”E de prost gust!”
A dezvăluit relația cu Cristiano Ronaldo după nunta fotbalistului cu Georgina Rodriguez: ”E de prost gust!”
Citește și...
Ambasadorul Serbiei in Romania, in vizita la Arad!

Ambasadorul Serbiei la Bucuresti, Dusan Crnogorcevic, a sosit marti la Arad, unde s-a intalnit, pe rand, cu prefectul judetului Arad, cu presedintele Consiliului Judetean, dar si cu membri ai Camerei de Comert.

Etiopieni opriti la frontiera cu Ungaria

Trei etiopieni au fost opriti in apropiere de Turnu de o patrula de supraveghere, la numai 50 de metri de fasia de frontiera.

A blocat traficul dupa ce s-a rasturnat cu TIR-ul pe sosea

Un sofer a reusit sa scape aproape nevatamat dupa ce s-a rasturnat cu TIR-ul pe o sosea din judetul Arad. Din fericire, cand s-a intamplat accidentul, pe sosea nu trecea nicio masina.

Recomandări
Dunărea a secat atât de mult încât bacurile nu mai pot circula. Pe alocuri apa ajunge până la genunchi

Seceta de pe Dunăre pune în pericol circulația cu bacurile. Mai mulți operatori au anunțat că au suspendat trecerile după ce nivelul apei a scăzut la un nou minim istoric.

Filmul „Nu e locul tău aici”, cu Adrian Văncică în rolul principal, marele câștigător al Festivalului de Film de la Locarno

„Nu e locul tău aici”, regizat de Florin Șerban, a câștigat la Festivalul Internațional de Film de la Locarno Leopardul de Aur/Marele Premiu, Premiul Europa Cinemas Label și o Mențiune specială pentru interpretare.

Paturi goale și cheltuieli uriașe în spitalele mici. În unele unități, peste 90% din venituri se duc pe salarii

Unul din 3 paturi pentru pacienții acuți rămâne neocupat în spitalele din România deși marile unități de urgență sunt frecvent supraaglomerate.