Andreea Patrascu si Steliana Balacianu, intr-o atmosfera de epoca la Viena!

60322293

Andreea Patrascu si Steliana Balacianu au intrat in atmosfera de epoca colindand strazile pline de istorie din Viena si asteaptau cu nerabdare sa dea viata personajelor pe care le vor interpreta in primul serial romanesc de epoca- “Aniela”.

 

Andreea Patrascu si Steliana Balacianu, prietene si colege de platou in viitorul proiect Promance- “Aniela”, au plecat impreuna in vacanta in Viena: “A fost ceva spontan, eram la o cafea cu Andreea, iar ea mi-a propus aceasta destinatie de vacanta si mi-a suras ideea imediat. Asa ca ne-am trezit la ora 5 dimineata si am pornit la drum, cu lista oraselor prin care trebuia sa trecem si cu “Marcel” (un GPS cam indragostit si aerian, deoarece nu gasea nicio adresa ). Am condus pe rand, am ascultat muzica, am vorbit mult si astfel am constatat ca cei 1050 km pana acolo nu reprezinta un drum lung”, marturiseste Steliana Balacianu.

Ca orice turisti, au vizitat punctele importante, s-au plimbat pe strazile pline de istorie ale orasului, nelipsind cumparaturile si vizitele interminabile la parfumerii: " Am vizitat in intregime Palatul Schonbrunn si am strabatut in lung si in lat orasul cu metroul, am colindat Stephansplatz, dar si Mariahilferstrasse, unde am mancat cele mai bune croissante din lume intr-un ambient senzational de epoca. Am fost si la Prater, unde m-am aventurat in masinarii si trenulete, iar intr-o seara am luat cina la restaurantul Donauturm, care se roteste si care este amplasat la o inaltime de 170 m, de unde orasul se vede foarte frumos. Pot spune ca Viena este unul dintre orasele mele de suflet!", spune Andreea Patrascu.

Cele doua vedete ACASA s-au intors cu amintiri frumoase, dar si peripetii pe care nu le vor uita foarte curand : "Palatul Schonbrunn este minunat, nu o sa uit niciodata gradinile lui fascinante, dar nici faptul ca ne-am incurcat in labirintul lui si ne-a prins acolo o ploaie torentiala", spune Steliana.

" Foarte amuzant a fost momentul in care noi ne doream sa ajungem intr-o locatie si am cerut indicatii unei familii care astepta metroul. I-am intrebat in limba engleza despre o adresa, fara sa banuim ca sunt romani. Ei ne-au raspuns tot in engleza, dar i-am surprins cum isi cautau cuvintele in romana”, adauga Andreea.

Andreea si Steliana s-au intors cu forte proaspete, se simt pregatite sa dea viata rolurilor din «Aniela »: " Amandoua am citit scenariul serialului << Aniela >>, povestea ne-a acaparat total si suntem foarte nerabdatoare sa incepem filmarile la acest nou proiect. Pe tot parcursul vacantei am avut discutii interminabile legate de anii 1900, care au inceput inca din masina si au continuat pe terasele cafenelelor vieneze, cu iz de epoca », spune Steliana Balacianu.

 

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Actorii din "Ingerasii" au fost in gasca in Grecia!

Actorii din comedia romantica ’’Ingerasii’’, Adela Popescu, Dana Rogoz, Alina Grigore, cu sotul ei Bogdan Albulescu, Ioana Scarlatescu si Dana Dembinski au avut impreuna o vacanta de vis in insula Kefalonia din Grecia.

Catalin Radu Tanase: vacanta dedicata exclusiv fiicei sale, Carina

Catalin Radu Tanase, partenerul de pupitru al Iuliei Vantur de la stirile diminetilor de weekend de la Pro Tv, si-a petrecut concediul la picioarele fetitei sale, Carina.

Nicoleta Luciu si-a incarcat bateriile in Croatia!

Nicoleta Luciu s-a intors din vacanta de vis petrecuta alaturi de iubitul Zsolt Csergo si copilul lor in Croatia, unde si-a incarcat bateriile si s-a pregatit pentru rolul din “Aniela”.

Recomandări
Ro-Alert în Tulcea, după ce o dronă a fost detectată în apropierea României. Două F-16 au fost ridicate de la sol

Populaţia care locuieşte în zona de nord a judeţului Tulcea a primit, duminică, în jurul orei 10:55, un nou mesaj RO-ALERT pentru a fi avertizată cu privire la posibilitatea căderii unor drone sau a unor fragmente din acestea.

Islanda a votat împotriva aderării la Uniunea Europeană, a anunțat postul public de televiziune RUV

⁠Islanda a respins propunerea guvernului de a ⁠iniția negocieri de aderare la Uniunea Europeană, ‌a anunțat postul public de televiziune RUV, în condițiile în care mai sunt de numărat doar câteva voturi.

Președintele Finlandei nu crede că Rusia va ataca NATO: „Nu are sens să pună la încercare cea mai puternică alianță militară”

Preşedintele Finlandei, Alexander Stubb, a declarat că nu crede că Rusia ar risca un atac împotriva unei ţări membre NATO şi că „nu ar avea niciun sens” să pună la încercare hotărârea alianţei, relatează Reuters.