O femeie din SUA a născut în noaptea de Halloween. Ce nume va purta bebelușul

61919184
Facebook.com

Un nou-născut, care are un nume cu totul special, s-a născut în noaptea de Halloween.

Nou-născutul a venit pe lume patru zile mai târziu, decât se așteptau membrii familiei sale.

Fericiți de vestea că micuțul lor a venit pe lume în noaptea de Halloween, aceștia sărbătoresc evenimentul alături de întreaga familie. Cel mic va purta numele de Oskar Gary Frankenstein, notează Ap.

Nașterea a stârnit amuzamentul cadrelor medicale, întrucât Frankenstein nu este prenumele copilului, ci numele său de familie. Astfel, părinții Kyle și Jessica Frankenstein se pot bucura de un copil sănătos, care cântărește 2,255 de kilograme și are 50 de cm.

Bunica micuțului Frankenstein a mărturisit că toată lumea „este extrem de încântată”, spunând că micuțul este primul membru al familiei care se naște de Halloween.

Articol recomandat de sport.ro
Eugenie Bouchard se plânge după doar 24 de ore la noul job: ”Unii asta cred”
Eugenie Bouchard se plânge după doar 24 de ore la noul job: ”Unii asta cred”
Citește și...
Cum poți răcori dormitorul rapid fără aer condiționat. Ai nevoie de două obiecte obișnuite din casă

Un britanic a dezvăluit o metodă ingenioasă de a face față valului de căldură fără precedent din iunie, folosind două obiecte obișnuite din casă pentru a-și răcori rapid dormitorul, susținând că astfel obține un „somn mai bun”.

Tichete de masă. Cât valorează și cine le primește în 2026

Tichetele de masă rămân și în 2026 unul dintre cele mai populare beneficii extrasalariale oferite angajaților din România. 

Înghețată de post. Desertul vegan ușor de făcut, cu ingrediente simple și naturale

Înghețata de post este o variantă simplă și gustoasă pentru cei care vor un desert fără lapte, ouă sau smântână. Se poate face din fructe, lapte vegetal, nuci, caju, cocos sau alte ingrediente naturale, care oferă gust bun și o textură cremoasă. 

Recomandări
Surse: Nicușor Dan crede că România ar fi fost într-o situație mai bună dacă Guvernul Veștea ar fi trecut cu sprijinul AUR

Parlamentul intră în vacanța fără să fi votat un Guvern cu puteri depline. Iar președintele nu a desemnat un nou premier pentru că, spune el, nici unul dintre cei propuși de partide nu are șanse să adune voturile necesare.

Peste 400 de persoane moarte la „azilul groazei” din Bihor, găsite îngropate pe un câmp. Detalii șocante din ancheta DIICOT

Acuzații oribile vizează un nou azil al groazei descoperit în Bihor. O familie care îngrijea în mai multe cămine fără autorizație peste 400 de persoane vulnerabile este acuzată de procurorii DIICOT de trafic de persoane.

Rezultatele la Evaluarea Naţională 2026, publicate mai devreme. 79% dintre elevi au medii mai mari sau egale cu 5

Rezultatele inițiale ale Evaluării Naționale pentru absolvenții clasei a VIII-a au fost publicate marți, 30 iunie 2026, la ora 17:00, pe platforma dedicată examenului. Datele reflectă performanțele obținute înainte de perioada contestațiilor.