Horoscop 7-15 octombrie 2024, cu Cristina Demetrescu. Urmează câteva zile cu planetele așezate prietenos

×
Publicitate

Astrologul Cristina Demetrescu a prezentat la Vorbește Lumea de la PRO TV, horoscopul pentru săptămâna 7-15 octombrie 2024. Ce aduc principalele aspect astrologice, Pluton revine la mișcarea directă și Jupiter devine retrograde, pentru zodii.

Începem săptămâna cu aspecte foarte armonioase, planete așezate prietenos, pe semne de apă. Bine, lumea nu va fi mai nebună decât este, doar că s-ar putea ca noi să înțelegem mai bine cum stau apele, să ne folosim intuiția mai bine, să avem un tablou de ansamblu mai curat, mai clar asupra lucrurilor înconjurătoare și să ne ajute chestia asta, cumva să ne pună în gardă, să știm să ne apărăm, să știm să ne alegem prietenii, să știm ce avem de făcut pentru etapa următoare.

Pluton își încetează retrogradarea pe semnul Capriconului și până pe 20 ianuarie este ocupat să dărâme toate acele structuri șubrede pe care s-au construit lucruri care oricum nu ar mai rezista. Ceea ce înseamnă reconstrucție pentru viitor. Probabil că nu e o perioadă prea plăcută, dar este foarte importantă și necesară.

Vestea proastă a săptămânii este că Jupiter, planeta norocului sau a adevărului, retrogradează. Este exilat în semnul Gemenilor, deci este mai prost ca oricând pentru că trebuie să întrebi de două ori ca să afli adevărul, poate chiar să investighezi, să-ți folosești intuiția, justiția nu este întotdeauna de partea cui are dreptate. Deci, patru luni de zile cât retrogradează Jupiter, probabil că ne vom scălda în situații ambivalente în care într-adevăr nu trebuie să cedăm la lupta pe care o ducem pentru dreptate, pentru adevăr, pentru lucrurile corecte, pentru moralitate și mai ales, cred că vor avea de câștigat cei care își care sunt fideli virtuților lor.

Vedeți ce aduc astrele în această săptămână pentru fiecare zodie în parte, în video de mai sus.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Fenomenele observate la mai mulți copaci din Buzău. „Le putem numi anomalii”

Ca urmare a condiţiilor meteo înregistrate în decursul anului, mai mulţi castani din Buzău au înflorit pentru a doua oară, semn că "arborii şi-au pierdut oarecum calendarul", sunt de părere specialiştii Băncii de Resurse Genetice Vegetale (BRGV).  

Cât de des îți schimbi lenjeria de pat? Adevărul despre așternuturile tale și cum te pot afecta

Ne petrecem în așternuturi o treime din viață. Dar și fără o pereche lângă noi, e îngrămădeală mare în cearșafurile noastre.

Ce a realizat o tânără care nu reușește de 4 ani să se angajeze. „Dacă aș fi știut, nu aș fi mers atâția ani la facultate”

O tânără din SUA care a ales să se concentreze pe studii mai mult decât pe experiența în câmpul muncii spune că a ajuns să regrete această decizie, deoarece acum nu reușește de 4 ani să își găsească un loc de muncă în domeniul pentru care s-a pregătit.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.