Cel mai puternic cartel de droguri din Mexic a împărțit cadouri copiilor, în timpul unei parade VIDEO

62313086
Twitter

Membrii celui mai puternic cartel de droguri din Mexic au împărțit cadouri copiilor în timpul unei parade care s-a ținut la mică distanță față de o secție de poliție.

Un videoclip arată adulți și copii strânși pe ambele părți ale unei străzi, în timp ce membrii cartelului, al cărui lider este Ricardo Ruiz, conduceau camionete echipate cu un Moș Crăciun gonflabil, un om de zăpadă și luminițe.

La un moment dat, mașinile s-au oprit și au început să împartă cadouri.

În comentariile de pe rețelele sociale, localnicii luau partea cartelului, spunând că politicienii nu vor face niciodată astfel de gesturi, „doar fură totul”.

Articol recomandat de sport.ro
Key Alves ”rupe” internetul, la patru luni după ce a născut! Cum arată cea mai frumoasă voleibalistă din lume
Key Alves ”rupe” internetul, la patru luni după ce a născut! Cum arată cea mai frumoasă voleibalistă din lume
Citește și...
Micii au sfârâit și la 2.000 de metri altitudine. Vremea la munte de 1 Mai i-a surprins pe turiști

S-au întors micii pe grătar și la 2.000 de metri altitudine la Sinaia. Între două reprize de schi, norocoșii au mâncat și au dansat în voie.

Cum s-a petrecut de 1 Mai în cluburile din Mamaia. Pe plajă, vântul puternic a alungat aproape toată lumea

În Mamaia, distracția de 1 Mai a început cu petreceri în toate cluburile mari, în ciuda temperaturilor scăzute. Tinerele și-au adaptat ținutele de seară - cu blănuri trase peste rochii și cu cizme în loc de sandale.  

1 Mai cu grătare și picnicuri improvizate. Românii care au rămas acasă au profitat din plin de ziua liberă

Cei care au rămas acasă s-au bucurat de ziua liberă la grătar, în curte sau oriunde au putut improviza un picnic.

Recomandări
Parlamentarii PSD, AUR și PACE, deranjați de scrisoarea vicepremierului Oana Gheorghiu: „Un motiv în plus să votăm moţiunea”

Parlamentarii social-democraţi vor vota fără ezitare moţiunea de cenzură, fără excepţii, a anunţat vineri liderul deputaţilor PSD, Ştefan Ovidiu Popa, ca răspuns la scrisoarea transmisă de vicepremierul Oana Gheorghiu.

Premierul Ilie Bolojan a explicat ce se întâmplă dacă moțiunea de cenzură trece sau pică. Care sunt scenariile

Premierul Ilie Bolojan a declarat vineri, la Suceava, că în cazul în care moțiunea de cenzură va fi adoptată, Guvernul va rămâne în funcție în regim de interimat până la instalarea unui nou Executiv.

Iranul vine cu o ofertă surpriză pentru Washington. Ar putea debloca negocierile de pace

Iranul a prezentat Statelor Unite o nouă propunere menită să relanseze negocierile pentru a pune capăt războiului în mod durabil, a anunţat vineri presa iraniană de stat, pe fondul impasului privind deblocarea strategicei strâmtori Ormuz, relatează AFP.