Cupa Mondială 2018. Suedia a învins Elveţia cu 1 - 0 şi s-a calificat în sferturile de finală

Ultimul update: Marti 03 Iulie 2018 19:12
Data publicarii: Marti 03 Iulie 2018 19:06
Categorie: Cupa Mondială 2018
Suedia, Cupa Mondială

Reprezentativa Suediei s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale, după ce a învins, marţi, la Sankt Petersburg, cu scorul de 1-0 (0-0), selecţionata Elveţiei.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Forsberg, în minutul 66, cu un şut din afara careului, mingea fiind deviată de Akanji în poarta lui Sommer.

Suedia: Olsen – Lustig (Kraft '82), Lindelöf, Granqvist, Augustinsson – Claesson, Svensson, Ekdal, Forsberg (Olsson '82)– Berg (Thelin '90+1), Toivonen. Selecţioner: Janne Andersson

Elveţia: Sommer – Lang, Djourou, Akanji, Rodriguez – Behrami, Xhaka – Shaqiri, Dzemaili (Seferovic '73), Zuber (Embolo '73) – Drmic. Selecţioner: Vladimir Petkovic

În minutul 90+2, elveţianul Lang a fost eliminat pentru un fault din poziţia de ultim apărător la Olsson. Iniţial, arbitrul a dictat penalti, dar după ce a consultat sistemul VAR a schimbat în lovitură liberă.

Cupa mondială 2018. Brazilia s-a calificat în sferturi fără emoţii, după 2-0 cu Mexic

Meciul a fost arbitrat de slovenul Damir Skomina.

În sferturile de finală, Suedia va întâlni învingătoarea meciului dintre Columbia şi Anglia.

Suedia, Cupa Mondială Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

Cupa mondială 2018. Belgia, victorie în faţa Japoniei, cu 3-2, în optimi

STIRILE PROTV

Cine este bărbatul suspect că a furat arma femeii jandarm. 11 persoane filmate lovind-o pe femeie

O retrospectiva a protestelor din August 2018 vazuta de Stirile PRO TV. Pentru ultimele stiri poti acces www.stirileprotv.ro

03:17

Cât de periculoase sunt gazele folosite de jandarmi în Piața Victoriei. Ce spun medicii și experții

Kolinda Grabar-Kitarovic

Mesajul dur al selecționerului croat pentru clasa politică: "Staţi departe de noi"

Soţii Macron, recepţie în onoarea echipei naționale. Gestul făcut de Brigitte când a primit cupa

Gest impresionant al lui Kylian Mbappé. Cui donează toate câștigurile sale de la Cupa Mondială

Reacția umilă a lui N’Golo Kante când i s-a spus că l-a oprit pe Messi la Cupa Mondială

Reacția lui Griezmann întrebat despre originile africane ale jucătorilor din naționala Franței

Cele mai cumpărate trei produse în România în timpul Campionatului Mondial de Fotbal

putin

Putin: Rusia a fost ținta a 25 de milioane de atacuri cibernetice în timpul Cupei Mondiale

FRANȚA - CROAȚIA 4-2, în finala CM 2018. Sărbătoare pe străzile Parisului. VIDEO