West Ham United a câștigat Conference League. "Ciocănarii" au marcat golul victoriei în minutul 90

West Ham United este noua deținătoare a Conference League. În marea finală, care a fost transmisă în direct de Pro Arena și VOYO, echipa londoneză s-a impus, la Praga, în fața Fiorentinei, scor 2-1.

"Ciocănarii" au deschis scorul prin Benrahma, în minutul 62, din penalty. Echipa italiană a egalatat cinci minute mai târziu, grație reușitei lui Bonaventura, informează Sport.ro.

West Ham United a dat lovitura în minutul 90. Bowen a marcat și a adus trofeul în vitrina echipei din Premier League.

Formația britanică este a doua câștigătoare a Conference League. Anul trecut, AS Roma a triumfat în prima finală din istoria competiției. Echipa italiană s-a impus cu 1-0 în fața olandezilor de la Feyenoord.