Toate categoriile

O cunoscută culturistă a murit subit la doar 36 de ani, cu puțin timp înainte de o mare competiție. Ce i-a cauzat decesul

Cintia Goldani, una dintre cele mai cunocute culturite din Brazilia, a murit la doar 36 de ani. Moartea sportivei care avea o prezență constantă în mediul online a stârnit o mulțime de supoziții.

Miercuri, Musclecontest International a anunțat că brazilianca a murit din cauza unei pneumonii, scrie New York Post.

„Cu mare durere și tristețe, vă informez despre decesul atletei profesioniste  @cintiagoldanipro din cauza complicațiilor unei pneumonii", a scris contul într-o declarație, potrivit Daily Mail. „Cintia a fost un înger în formă umană. Dumnezeu avea nevoie de întăriri în cer".

Contul a adăugat că Goldani a fost prezentatoarea categoriei „Figure" a concursului său de culturism feminin, cel mai recent fiind programat pentru 20-21 iulie în Curitiba, Brazilia. De asemenea, sportiva urma să participe în următoarele zile la o mare competiție.

Potrivit BarBend, Goldani s-a clasat pe locul 10 la categoria „Figure" a concursului brazilian de anul trecut.