Liverpool - Roma 5-2 în semifinalele Champions League. Salah a făcut spectacol. VIDEO

Liverpool - Roma 5-2. Liverpool a învins pe teren propriu pe AS Roma cu scorul de 5-2, în prima manșă a semifinalei din Champions League.

Liverpool - Roma 5-2. Mohamed Salah a marcat o ”dublă” în prima repriză, iar formația antrenată de Jurgen Klopp a condus cu 2-0 la pauză.

Imediat, în repriza secundă, Salah a mai oferit 2 pase de gol pentru Mane și Firmino, iar Liverpool conducea cu 4-0. Firmino a mai marcat încă o dată în minutul 69, pentru 5-0.

Golurile meciului Liverpool - AS Roma 5-2 sunt aici, VIDEO

Pe final de meci, AS Roma a redus din diferență prin golurile lui Dzeko și Perotti, ultimul din penalty, după un henț al lui Milner.

Returul semifinalei AS Roma - Liverpool va fi săptămâna viitoare, în direct la ProTV, miercuri, de la 21:45.

În cealaltă semifinală se înfruntă Bayern și Real Madrid, iar primul meci este transmis miercuri, 25 aprilie, de ProTV, de la 21:45.