FCSB s-a calificat în play-off-ul Ligii Europa, printr-un gol marcat în minutul 90+1

Formaţia FCSB s-a calificat în play-off-ul Ligii Europa, după ce a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa cehă Mlada Boleslav, în manşa secundă a turului trei preliminar.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Ionuţ Panţîru, în minutul 90+1.

UPDATE Desfășurarea meciului:

Mai multe imagini în galerie foto

Minutul 90+1: Ionut Panțîru înscrie pentru FCSB cu un șut fabulos la colțul scurt.

Minutul 81: Coman trimite în bară de la marginea careului.

Minutul 75: Echipa Mlada Boleslav va juca în inferioritate numerică, după ce Krapka vede al doilea galben și este eliminat.

Minutul 46: A fost reluată partida.

Minutul 45. Pauză

Minutul 43: Un gol marcat de Krapka a fost anulat pentru un fault în atac la portarul Vlad. Portarul FCSB a avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce a părut că nu are reacție timp de câteva secunde.

Minutul 22: FCSB ratează deschiderea scorului, Coman trimițând pe jos din 10 metri, însă Seda reușește să rețină în doi timpi.

Minutul 1: A început meciul

Partida va începe la 20:00, pe stadionul Lokotrans, și va fi transmisă în direct de PRO TV.

Echipele de start:

Mlada: Seda - Krapka, Takacs, Pudil, Marco Tulio - Bucha, Hubinek, Matejovsky, Ladra - Mesanovic, Wagner Rezerve: Stejskal, Fulnek, Auer, Budinsky, Klima, Ewerton, Klima. Antrenor: Jozef Weber.

FCSB: A. Vlad - Crețu, Planic, Cristea, Soiledis - Vână, Oaidă, Ov. Popescu - Moutinho, Fl. Tănase, Fl. Coman Rezerve: Bălgrădean, Panțâru, Pintilii, Salomao, Gikiewicz, Ardelean, Belu. Antrenor: Vergil Andronache

În primul tur, FCSB şi Mlada Boleslav au terminat la egalitate, scor 0-0.

Câştigătoarea acestei duble va înfrunta în play-off echipa portugheză Vitoria Guimaraes, care a învins, miercuri, cu scorul de 6-0, echipa letonă FK Ventspils, în manşa a doua a turului al treilea preliminar al Ligii Europa. În tur, portughezii s-au impus cu 3-0.

Dacă FCSB se va califica, va juca primul meci pe teren propriu, la 22 august. Returul este la 29 august.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon!