Toate categoriile

Cristiano Ronaldo a devenit primul jucător care a înscris la cinci ediţii ale Cupei Mondiale

Cristiano Ronaldo a devenit, joi, primul fotbalist care a marcat la cinci ediţii ale Cupei Mondiale de fotbal.

Portughezul a înscris un gol din penalty, în minutul 65 al partidei Portugaliei cu Ghana, scor 3-2, din grupele CM din Qatar.

Cristiano Ronaldo a marcat în total opt goluri la turneele finale ale Campionatelor Mondiale. Portughezul a înscris un gol în 2006, unul în 2010, unul în 2014, patru în 2018 şi unul în 2022.

În meciul de joi seara dintre Portugalia și Ghana, Ronaldo a marchat în minutul 68 din penalti.