Toate categoriile

FC Ballkani - CFR Cluj 1-1, în Grupa G a Conference League

CFR Cluj remizat, joi seara, la Pristina, scor 1-1, cu echipa FC Ballkani, într-un meci disputat în Grupa G a Conference League.

Armend Thaci a înscris, în minutul 62, primul gol al partidei de pe stadionul Fadil Vokrri. Golul egalizator a fost marcat în minutul 90+1 de către Yuri.

BALLKANI: Frasheri - Thaci, Dellova, Jashanica, Thaqi – Korenica (Lucas 75), Zyba (Bekteshi 79), Emerllahu - Gripshi, Rrahmani (Abazi 84), Krasniqi (Berisha 85). ANTRENOR: Ilir Daja.

CFR CLUJ: Scuffet - Braun, Matias, Burcă, Camora – Boateng (Bordeianu 73), Mistrati (Păun 46), Cvek (Buş 86) - C. Deac (Petrila 73), Yeboah, Roger (Malele 62). ANTRENOR: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: Dellova 18 / Boateng 51, Yuri 89.

Arbitri: Urs Schnyder - Marco Zurcher, Zurcher Benjamin (toţi din Elveţia).