Moment emoționant: După ce a pierdut Copa America, Neymar a izbucnit în lacrimi. Cum l-a consolat Messi. VIDEO

Neymar
Facebook/Neymar Jr.

Starul brazilian Neymar a fost consolat de argentinianul Lionel Messi, după ce Brazilia a pierdut finala Copa America, scor 0-1, în faţa Argentinei.

La finalul meciului de pe Maracana, în timp ce argentinienii sărbătoreau, Neymar plângea pe teren, iar cel care l-a consolat şi îmbrăţişat a fost fostul său coechipier de la FC Barcelona, Lionel Messi, notează News.ro.

După câteva minute, televiziunea argentiniană TyC Sports i-a surprins pe Messi, Neymar şi Paredes râzând şi glumind.

Reprezentativa Argentinei a învins, sâmbătă, pe Maracana, selecţionata Braziliei, scor 1-0, şi a câştigat Copa America.

Acesta este primul trofeu obţinut de argentinieni din 1993. Unicul gol al meciului a fost marcat de Angel Di Maria, în minutul 22.

NEWS ALERT Tragedie! Un fotbalist român a murit la doar 19 ani

Naţionala Italiei este campioana EURO 2020, după ce a învins echipa Angliei cu scorul de 3-2 la penaltiuri, duminică seara, pe Stadionul Wembley din Londra, în finala EURO 2020, în care scorul a fost egal, 1-1, la finalul celor 120 de minute.

Președintele Barcelonei este „convins”: Unde va juca Messi în sezonul următor

Preşedintele clubului de fotbal FC Barcelona, Joan Laporta, s-a declarat "convins" că atacantul argentinian Lionel Messi va juca şi în sezonul următor la echipa de pe Camp Nou, relatează cotidianul Le Soir.

Greșeala fatală făcută de Bianca, Patrizia și Cristi. S-ar fi putut salva, probabil, din calea torentului ucigaș

Au fost găsite, duminică, trupurile celor două fete din România luate de ape vineri, în Italia, după o viitură pe râul Natisone.

După ani de întârzieri și miliarde pierdute, în România se lucrează pe toate tronsoanele de autostradă lipsă

„Pe drum spre Europa” partea I. Uniunea Europeană ne-a pus la dispoziție peste 20 de miliarde de euro din 2007 și până în prezent ca să ne modernizăm infrastructura.

Cum percep tinerii din Generația Z îmbătrânirea. „După 40 încolo deja este gata”

Într-o lume în care vârsta este privită de multe ori ca o barieră, un nou studiu aduce în discuție ideea că bătrânețea reprezintă, de fapt, mai mult o problemă de percepție.