EURO 2020. Programul meciurilor de vineri, 2 iulie. Încep sferturile de finală

euro 2020
StirilePROTV

Sferturile de finală ale Campionatului European de fotbal încep, vineri, cu partidele Elveţia – Spania şi Belgia – Italia. Meciurile sunt transmise pe PRO TV și VOYO.RO.

Meciul Elveţia – Spania este programat la ora 19.00, la Sankt Petersburg.

Confruntarea va fi arbitrată de englezul Michael Oliver, ajutat de conaţionalii săi Stuart Burt şi Simon Bennett. Arbitru de rezervă va fi Ovidiu Haţegan, potrivit News.ro.

Partida Belgia – Italia se va disputa la Munchen, de la ora 22.00.

Arbitrul confruntării va fi slovenul Slavko Vincic, ajutat de conaţionalii săi Tomaz Klancnik şi Andraz Kovacic. Arbitru de rezervă va fi argentinianul Fernando Andres Rapallini.

Ultimele două sferturi de finală, Cehia – Danemarca şi Ucraina – Anglia se vor disputa sâmbătă.

NEWS ALERT Tragedie! Un fotbalist român a murit la doar 19 ani

Numărul contaminărilor cu SARS-CoV-2 a crescut cu 10% în ultima săptămână în Europa, după două luni de declin, iar riscul apariţiei unui nou val este tot mai mare, a avertizat Organizaţia Mondială a Sănătăţii, scrie News.ro.

Aproape 2.000 de scoţieni care s-au infectat cu Covid-19 în perioada 11-18 iunie au asistat la cel puţin un eveniment legat de Campionatul European de Fotbal, a anunţat Public Health Scotland.

EURO 2020: Ucraina s-a calificat dramatic în sferturi (2-1 cu Suedia), după prelungiri

Naţionala de fotbal a Ucrainei s-a calificat în premieră în sferturile de finală ale EURO 2020, în urma victoriei dramatice obţinute în faţa Suediei, cu scorul de 2-1 (1-1, 1-1), după prelungiri, marţi seara, pe Stadionul Hampden Park din Glasgow.

Anglia 2 - 0 Germania, la EURO 2020. Anglia a învins Germania cu 2-0 şi s-a calificat în sferturile de finală

Echipa de fotbal a Angliei s-a calificat în sferturile de finală ale EURO 2020, după ce a învins formaţia Germaniei cu scorul de 2-0 (0-0), marţi seara, pe Stadionul Wembley din Londra, în optimile de finală ale competiţiei.

Abonează-te la VOYO, urmărește meciurile fără egal de la EURO 2020 și poți câștiga cele mai tari premii

Aboneaza-te la VOYO, urmareste meciurile fara egal de la EURO 2020 si poti castiga cele mai tarAbonează-te la VOYO, urmărește meciurile fără egal de la EURO 2020 și poți câștiga cele mai tari premiii premii

Greșeala fatală făcută de Bianca, Patrizia și Cristi. S-ar fi putut salva, probabil, din calea torentului ucigaș

Au fost găsite, duminică, trupurile celor două fete din România luate de ape vineri, în Italia, după o viitură pe râul Natisone.

După ani de întârzieri și miliarde pierdute, în România se lucrează pe toate tronsoanele de autostradă lipsă

„Pe drum spre Europa” partea I. Uniunea Europeană ne-a pus la dispoziție peste 20 de miliarde de euro din 2007 și până în prezent ca să ne modernizăm infrastructura.

Cum percep tinerii din Generația Z îmbătrânirea. „După 40 încolo deja este gata”

Într-o lume în care vârsta este privită de multe ori ca o barieră, un nou studiu aduce în discuție ideea că bătrânețea reprezintă, de fapt, mai mult o problemă de percepție.