Campionatul Mondial de Handbal: România a ratat calificarea în sferturi în ultima secundă a meciului cu Cehia

Ultimul update: Luni 11 Decembrie 2017 20:12
Data publicarii: Luni 11 Decembrie 2017 20:05
Cristina Neagu

Înfrângere tristă pentru naţionala de handbal în confruntarea cu Cehia

Naţionala feminină de handbal a României a ratat calificarea în sferturile de finală ale Campionatului Mondial din Germania, după ce a fost învinsă de Cehia cu scorul de 28-27 (14-17), luni seara, la Leipzig, în optimi, după un gol primit în ultima secundă de joc.

Cristina Neagu reuşise să egaleze cu 10 secunde înainte de finalul partidei, după ce România a dominat clar prima repriză. România,  a avut 4 victorii și o înfrângere în meciurile din grupă şi pornea cu prima şansă.

Cristina Neagu Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: Pro TV

Naţionala de handbal feminin a României s-a calificat în optimile de finală ale Campionatului Mondial

CSM Bucuresti si-a luat revansa dupa infrangerea in fata lui Vardar. Victorie cu Buducnost si medalie de bronz

Cristina Neagu si Gonzalo Perez Moreno, numiti de EHF jucatorii lunii aprilie in Liga Campionilor

Cristina Neagu, desemnata de IHF cea mai buna handbalista din lume pentru a treia oara. Ce spune despre comparatia cu Messi

Irina Begu

Petra Martic - Irina Begu: 6-4 7-6. Românca, învinsă în turul doi la Australian Open

Irina Begu - Petra Martic, în turul al doilea la Australian Open, miercuri dimineață, după 3:30

Simona Halep, despre accidentarea la gleznă: Am simţit o durere puternică pe teren

Ana Bogdan - Kristina Mladenovic cu 6-3, 6-2, la Australian Open 2018. Victorie cu numărul 11 WTA

Reacția Simonei Halep, după calificarea în a doua rundă a turneului Australian Open 2018

Simona Halep - Destanee Aiava 7-6, 6-1 la Australian Open 2018. Simona are probleme medicale, dar merge în turul 2

Sorana Cîrstea

Australian Open 2018: Sorana Cîrstea, calificată în turul al doilea

Simona Halep confirmă tratativele cu mai multe companii pentru noul său sponsor tehnic

Simona Halep - Destanee Aiava, marți, în primul tur la Australian Open, după ora 05:30

Jurnalist australian, despre Australian Open: „Halep își va face bagajele și va fi trimisă acasă”

Mihaela Buzărnescu, eliminată în primul tur la Australian Open de locul 2 mondial