Ninsoare în România, în plină vară. VIDEO cu zăpadă

61968598

A nins la cota 2000, în Munţii Făgăraş. Imaginile au fost postate pe Facebook de şeful Salvamont Argeş, Ion Sănduloiu.

"Un pic de iarnă la peste 2000 de metri... Dor de zăpadă!", este mesajul şefului Salvamont Argeş pentru imaginile postate, surprinse la cabana Cota 2000, cabana Salvamontului din Munţii Făgăraş.

Cei de la Salvamont au precizat că în ultimele 24 de ore la Dispeceratul Național Salvamont, s-au primit 4 apeluri de urgență: 1 apel pentru Salvamont Bihor, 1 apel pentru Salvamont Bistrita , 1 apel pentru Salvamont Nemt , 1 apel pentru Salvamont Harghita – Formația Miercurea Ciuc și alte 23 apeluri prin care se solicitau sfaturi și informații despre zona montană. 

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicatia Stirile ProTV pentru telefoane Android si iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Dacia domină Europa! Cel mai bine vândut model în prima jumătate a anului 2026
FOTO | Dacia domină Europa! Cel mai bine vândut model în prima jumătate a anului 2026
Citește și...
ANM: Cod galben de averse şi vijelii în zone din 28 de judeţe şi în Bucureşti, joi şi vineri

ANM a emis noi atenţionări Cod galben de instabilitate atmosferică, intensificări ale vântului, vijelii şi averse torenţiale însemnate cantitativ, fenomene care vor afecta, treptat, 28 de judeţe şi Municipiul Bucureşti, joi şi vineri.

Vremea azi, 23 iulie. Ploile persistă în multe regiuni ale țării. Maximele ating 30 de grade în sud

Joi se încălzește ușor, dar nu scăpăm de ploi. Acestea apar în nordul Dobrogei, în prima parte a zilei, însă, mai târziu, o să plouă și la deal, la munte, de asemenea, în nord și în sud.

Cod roşu de ploi şi vijelii în judeţul Tulcea, până joi dimineaţa. Alerte de vreme rea în mai multe zone. HARTĂ

Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis, miercuri, mai multe avertizări de vreme instabilă, inclusiv un Cod roşu ce urmează să afecteze judeţul Tulcea, până joi dimineaţa.

Recomandări
Federaţiile din educaţie anunţă că refuză să participe la ”aşa-zisele” discuţii pe tema legii salarizării: ”Negocieri false”

Federaţiile din educaţie au anunţat că refuză să participe la ”aşa-zisele” discuţii pe tema legii salarizării, care erau programate joi, 23 iulie, la Ministerul Muncii.

ANM: Cod galben de averse şi vijelii în zone din 28 de judeţe şi în Bucureşti, joi şi vineri

ANM a emis noi atenţionări Cod galben de instabilitate atmosferică, intensificări ale vântului, vijelii şi averse torenţiale însemnate cantitativ, fenomene care vor afecta, treptat, 28 de judeţe şi Municipiul Bucureşti, joi şi vineri.

Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie se va pronunţa în procesul cu Guvernul privind restanţele salariale ale magistraţilor

Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie se va pronunţa joi în dosarul pe care l-a câştigat în primă instanţă cu Guvernul şi Ministerul Finanţelor pentru neplata unor drepturi salariale restante către magistraţi.