Cât costă o noapte în casa în care a copilărit Donald Trump

61902903
Airbnb

Site-ul AirBnb a inclus în oferta sa vila din New York unde s-a născut şi a copilărit Donald Trump.

Cu 725 de dolari sau 2.891 de lei puteţi sta o noapte în clădirea din cartierul new-yorkez Queens în și-a petrecut primii patru ani din viață actualul preşedinte american. Aceasta este oferită pe AirBnb iar cele 5 camere ale vilei pot găzdui până la 20 de vizitatori. Aşa că, în banii noştri, o noapte aici vă poate costa sub 150 de lei.

Într-una din camere a fost instalată şi o siluetă de carton în mărime naturală a lui Trump, dar şi numeroase portrete ale liderului de la Casa Albă. „E locul perfect pentru a petrece o vacanță la New York", susţin cei de la AirBnb, care spun că deja există mai mulţi doritori care au rezervat vila.

casa in care a copilarit Trump

Aceasta a fost construită de tatăl lui Trump în 1940. Actualul președinte al SUA a petrecut aici primii ani din viață după care s-a mutat în 1951 într-o altă casă.

Articol recomandat de sport.ro
A venit replica! Mesajul lui Stefanos Tsitsipas pentru Paula Badosa, după ce iberica a spus că relația lor a fost „toxică”
A venit replica! Mesajul lui Stefanos Tsitsipas pentru Paula Badosa, după ce iberica a spus că relația lor a fost „toxică”
Citește și...
Mulți turiști români își bat joc de plaje. Voluntarii care curăță zilnic după ei găsesc până și scutece îngropate în nisip

Voluntarii au găsit în primele luni mai puține gunoaie pe plaje, cu aproximativ 10%, comparativ cu anul trecut. Din cele nouă zone monitorizate, cele mai curate au fost Vama Veche, Mamaia și Corbu. 

Cele mai bune deserturi grecești pe care trebuie să le încerci. Ce să comanzi la restaurant

Grecia are multe deserturi tradiționale, iar unele dintre ele sunt foarte cunoscute printre turiști. Le găsești în restaurante, taverne, cofetării sau chiar în meniurile simple de familie. 

De ce tot mai mulți români aleg Egiptul pentru vacanță. Ghid pentru a vizita locuri spectaculoase

Egiptul a fost întotdeauna o destinație de vis pentru cei care caută vacanțe accesibile în resorturi de lux. Milioane de turiști aleg această țară nu doar pentru asta, ci și pentru patrimoniul său impresionant.

Recomandări
Noi detalii șocante din dosarul azilelor ilegale din Bihor. Ce a găsit DIICOT la percheziții. Viorel Pașca: „Niște tâmpenii”

Soții Florica și Viorel Pașca, dar și cei trei fii ai lor reținuți miercuri de DIICOT pentru trafic de persoane, au încercat joi să-i convingă pe judecătorii Tribunalului București că sunt nevinovați.

Raport: Rusia ar fi spionat cu drone peste 12 state NATO timp de 18 luni, fără să fie oprită. Cea mai afectată țară

Rusia ar fi desfășurat timp de 18 luni o campanie de supraveghere cu drone în peste 12 țări NATO, fără a întâmpina mari obstacole, potrivit unei analize publicate joi.

Un amfibiu cumpărat în Călărași cu un milion de euro din fonduri UE nu a fost folosit niciodată. Ce spun autoritățile

Proiect european declarat nefuncțional. Un autobuz turistic plutitor, așa cum sunt cele de la Budapesta, avem și în România, la Călărași.