Ghana-Australia 1-1. Africanii sunt lideri in grupa D, in fata Germaniei

Ultimul update: Miercuri 17 Octombrie 2012 14:29
Data publicarii: Sambata 19 Iunie 2010 00:00
Ghana

Nationala Ghanei se dovedeste o nuca extrem de tare la Cupa Mondiala. Dupa ce a invins Serbia, a remizat si cu Australia.

Echipa naţională a Ghanei a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul cu Australia, din grupa D la Cupa Mondiala din Africa de Sud.

Australienii au deschis scorul prin Homan in minutul 12, dar africanii au egalat dupa alte 13 minute, prin Gyan, din penalty. Marcatorul ghanez a si fost desemnat jucatorul meciului.

Incredibil pentru multi, Ghana este liderul grupei, in fata unor echipe precum Germania, Serbia si Australia.

Ghana Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: Pro TV

Olanda - Japonia 1-0 in grupa E la Cupa Mondiala
Celebritati cuprinse de febra Cupei Mondiale de fotbal
Serbia-Germania 1-0 in grupa D la Cupa Mondiala
Simona Halep, US Open
Simona Halep a câştigat competiţia pentru cea mai frumoasă lovitură a anului în tenis
România - Rusia 22-28, în semifinalele EURO. Vom juca pentru medaliile de bronz
Simona Halep, desemnată în premieră campioană mondială de ITF
Prima reacție a Cristinei Neagu, după accidentarea din timpul meciului cu Ungaria
Primele declarații după accidentarea Cristinei Neagu: “Mă doare foarte tare”
Handbal România - Ungaria, 29-31. Fetele s-au calificat în semifinale
Lucian Bute - AGERPRES
Anunțul făcut de Lucian Bute pe rețelele de socializare, în această dimineață
Simona Halep, în finala pentru lovitura anului
Victorie dramatică pentru România în fața Spaniei, la Campionatul European de handbal
Campionatul European de Handbal Feminin, România - Olanda, 24 - 29. Desfășurarea partidei
Cristian Pletea, medaliat cu bronz la CM de juniori, la tenis de masă
Victorie fantastică la Campionatul European de Handbal pentru România.Româncele au șanse la aur