Autor: Stirileprotv.ro
Ultimul update: Joi 21 Iunie 2012 06:53
Data publicarii: Luni 14 Iunie 2010 00:00
Olanda

Olanda a debutat cu dreptul la Cupa Mondiala din Africa de Sud si s-a impus in fata Danemarcei cu scorul de 2-0.

Dupa o prima repriza alba, danezii au fost cei care au inscris primii, dar in propria poarta. Poulsen a reluat neinspirat un balon si a facut 1-0 pentru Olanda in minutul 46.

A doua reusita a partidei a venit de la atacantul lui Liverpool, Dirk Kuyt. Era cat pe ce sa fie 3-0 in minutul 88, dar acelasi Poulsen a respins de pe linia portii o minge expediata de Afellay.

Olanda este acum lider in grupa E, unde alaturi de Danemarca mai evolueaza Japonia si Camerun.

Săritură nemaivăzută pe gheață, reușită de o tânără de 19 ani
Gabriel Tamaș riscă închisoarea în Israel, fiind prins băut la volan. Cu cine era în mașină
România - Insulele Feroe 4-1, în preliminariile Euro 2020. REZUMATUL VIDEO
Simona Halep: Este întotdeauna o plăcere să joc împotriva surorilor Williams
Bianca Andreescu a abandonat în setul doi cu Anett Konvateit, din optimi, la Miami
Katelyn Ohashi - 3
Katelyn Ohashi, a doua notă de 10 la sol. Exercițiul ei a devenit viral. VIDEO
Simona Halep - Venus Williams, Miami. Românca s-a calificat în sferturile de finală
Simona Halep, victorie neaşteptată la dublu. S-a calificat în optimile de la Miami
Suedia - România 2-1. Ocazie urișă ratată la ultima fază de Săpunaru
Simona Halep s-a calificat în turul 3 al turneului de la Miami. Buzărnescu a pierdut
Simona Halep, despre Bianca Andreescu: ”E tânără şi nu se gândeşte la presiune”