Bayern, Chelsea si Real Madrid: merg mai departe in Liga Campionilor!

Fotbal

Bayern Munchen, Chelsea Londra si Real Madrid sunt primele echipe care si-au asigurat prezenta in optimile de finala ale Ligii Campionilor, dupa rezultatele inregistrate in etapa a IV-a a grupelor competitiei.

Iata rezultatele inregistrate in partidele disputate, marti si miercuri, in etapa a IV-a a grupelor Ligii Campionilor:

Grupa A:

Tottenham Hotspur (Anglia) - Internazionale Milano (Italia) 3-1

Grupa B:

Cum vor riposta țările din Europa de Est, în cazul unui atac rusesc: „Răspunsul vine în primul minut. Vom lovi direct Sankt Petersburg”

Sahtior Donetk (Ucraina) - Arsenal Londra (Anglia) 2-1

Mai multe informatii despre meciurile disputate in etapa a IV-a a grupelor Ligii Campionilor pe www.sport.ro.

FOTO Arbitră de 24 de ani din Turcia suspendată pe viață după ce a apărut într-un sex tape cu un fost arbitru FIFA!

Campioana Romaniei a fost invinsa pe teren propriu cu 4-0 de formatia germana Bayern Munchen, in etapa a IV-a a grupei E a Ligii Campionilor, nemtii asigurandu-si calificarea in optimile competitiei in urma acestui rezultat.

Meciuri nebune in sferturile Cupei Romaniei! Rapid - Steaua si Dinamo - Craiova sunt partidele care vor incinge sferturile!

CFR Cluj in Liga Campionilor sau cum sa dai 4 goluri si sa pierzi cu 3-2

Campioana Romaniei, CFR Cluj a pierdut in deplasare meciul cu Bayern Munchen, dupa ce jucatorii clujeni au marcat doua goluri in propria poarta.

ANM anunță schimbarea bruscă a vremii. Județele care vor fi lovite de ploi torențiale. Vor fi și descărcări electrice | HARTĂ

ANM anunţă ploi şi intensificări ale vântului de vineri seară până sâmbătă seară în sudul şi sud-estul ţării şi a emis o atenţionare cod galben de vânt pentru, sâmbătă, în Moldova, estul şi nord-estul Munteniei şi Dobrogea.

Forțele ruse lovesc cu furie sistemele Patriot ale Ucrainei. România a trimis o astfel de armă Kievului. Anunțul Moscovei

Rusia a anunțat, joi, că rachetele sale au lovit două sisteme de apărare antiaeriană Patriot ale Ucrainei.

Senatorul Eugen Pîrvulescu, ridicat de acasă și dus la DNA. Era deja judecat cu acuzații de angajări la Ambulanță pe șpagă

Senatorul Eugen Pîrvulescu a fost dus la DNA, vineri dimineață, pentru a fi audiat. Politicianul a fost ridicat de acasă de procurori.