Unde vezi FCSB - LASK Linz live online, joi seara, în play-off-ul Europa League

62477169

Joi seara, 24 august 2024, FCSB face un nou pas în drumul său european, întâlnind formația austriacă LASK Linz în manșa tur a play-off-ului Europa League.  

Pentru fanii care doresc să urmărească meciul în direct, acesta va fi transmis exclusiv online pe platforma VOYO. Astfel, suporterii roș-albaștrilor și iubitorii fotbalului au posibilitatea să vadă live evoluția echipei lui Elias Charalambous în această confruntare crucială.

FCSB ajunge în acest play-off după ce a fost eliminată din preliminariile Ligii Campionilor de către Sparta Praga, cu un scor general de 4-3 (1-1 acasă și 2-3 în deplasare). Acum, campioana României își îndreaptă atenția către grupele Europa League, a doua competiție europeană intercluburi ca importanță.

Confruntările anterioare dintre FCSB și LASK Linz

Interesant de menționat este faptul că FCSB și LASK Linz s-au mai întâlnit într-un meci amical în perioada de pregătire din iarna trecută. Acea partidă, desfășurată în Antalya, s-a încheiat cu victoria echipei bucureștene, scor 3-1, golurile fiind marcate de Luis Phelipe, David Miculescu și Florinel Coman.

Pentru cei care doresc să intre în atmosfera meciului mai devreme, VOYO va transmite, începând cu ora 19:30, emisiunea "Studio Sport.ro". Moderată de Costin Ștucan, emisiunea îi va avea ca invitați pe Andru Nenciu, Ciprian Marica și Răzvan Raț, care vor analiza șansele echipelor și vor oferi perspective interesante asupra confruntării.

Echipele probabile

Partida se va disputa pe stadionul Oberosterreich Arena din Linz, cu începere de la ora 20:00, ora României.

LASK Linz: Lawal - Bogarde, Zireis, Smolcic, Bello - Jovicic, Horvath - Usor, Zulj, Pintor - Ljubicic. Echipa austriacă este pregătită de antrenorul Thomas Darazs.

FCSB: Târnovanu - Crețu, Dawa, Ngezana, Radunovic - Șut, Edjouma - Băluță, Olaru, Ștefănescu - Miculescu. Formația roș-albastră este condusă de pe bancă de Elias Charalambous.

Arbitrul partidei va fi olandezul Allard Lindhout, asistat de compatrioții săi Joost van Zuilen și Rogier Honig. La VAR se vor afla Alex Bos și Clay Ruperti, tot din Olanda.

Meciul retur este programat pe 29 august, în București, unde FCSB va avea avantajul terenului propriu și al suporterilor.

Articol recomandat de sport.ro
Ce face Kayla Simmons, la 30 de ani, după ce s-a lăsat de volei
Ce face Kayla Simmons, la 30 de ani, după ce s-a lăsat de volei
Citește și...
David Popovici, victorie la proba de 100 m liber la Campionatul Național. Este a patra medalie de aur consecutivă

David Popovici a câştigat şi sâmbătă o medalie de aur la Campionatul Naţional pentru seniori, tineret şi juniori (bazin de 50 de metri), el impunându-se în finala la 100 m liber.

Debut de coșmar pentru Mirel Rădoi în Turcia: Gaziantep, învinsă clar cu 3-0

Echipa turcă Gaziantep, condusă de antrenorul român Mirel Rădoi, a pierdut sâmbătă, în deplasare, scor 0-3, în faţa formaţiei Eyupspor, în etapa a 31-a din campionatul turc, Super Lig.

Un maratonist a fost depășit în ultima clipă și a pierdut cursa în timp ce își sărbătorea victoria | VIDEO

Un maratonist a fost depășit în ultima clipă și a pierdut cursa în timp ce sărbătorea victoria, cu câțiva metri înainte de linia de sosire. Imaginile surprinse la maratonul din Delaware au devenit virale. 

Recomandări
Războiul de la graniță. Ziua în care, pentru prima dată, o dronă a Rusiei cu încărcătură explozivă s-a prăbușit în România

Pentru prima dată de la începutul conflictului din Ucraina, o dronă cu încărcătură explozivă s-a prăbușit chiar într-un oraș din România. S-a întâmplat în Galați, iar autoritățile au intrat în alertă maximă.

Oficialii Iranului au plecat din Islamabad fără să mai aștepte sosirea emisarilor lui Donald Trump. Ce s-a întâmplat

Președintele iranian a cerut populației să scadă consumul de electricitate, semn că blocada impusă de americani asupra porturilor are consecințe drastice atât asupra producției de energie, cât și a veniturilor statului. 

De ce nu a putut fi doborâtă drona rusească ajunsă în Galați. Armata anunță rearanjarea apărării la granița cu Ucraina

Ministrul Apărării a anunțat că Armata analizează rearanjarea sistemelor de apărare ale României de la granița cu Ucraina, după ce o dronă rusească s-a prăbușit în orașul Galați. Drona nu a putut fi doborâtă pentru că zbura la altitudine prea mică.