The ONE: Cine sunt sportivii romani care vor participa la Jocurile Olimpice de la Londra

×
Publicitate

Doua saptamani au mai ramas pana la Jocurile Olimpice de la Londa, la care ne vor reprezenta 104 sportivi. Pana la startul competitiei, revista The ONE va invita sa faceti cunostiinta cu o parte dintre ei.

Campionii nostri au fost protagonisti unui pictorial pentru suplimentul "The ONE Olympic Style".

Pentru toti sportivii, cheia succesului, in afara de talent, este antrenamentul. Cu cat se antreneaza mai mult, cu atat le cresc sansele de a urca pe podium.

De exemplu, baietii care ne vor reprezenta anul acesta la proba de caiac-canoe stau cel putin 5 ore pe apa, zi de zi. Apoi continua antrenamentul inca 5 - 6 ore, la sala.

Liviu Dumitrescu si Victor Mihalachi au in palmares titluri mondiale si se afla printre favoritii la aurul olimpic.

Daca la inceput a fost considerata prea inalta pentru gimnastica, Sandra Izbasa a escaladat treapta cu treapta scara performantelor, iar succesul a venit firesc.

La editia precedenta a Jocurilor Olimpice a fost singura gimnasta medaliata cu aur la sol, rezultat ce i-a consolidat pozitia de lider in lotul Romaniei.

La 16 ani, Larisa Iordache are 1 metru si 47 de centimetri si doar 38 de kilograme, insa e inzestrata cu o forta nebanuita de munca si o ambitie uriasa.

In urma cu 16 ani, parintii Soranei Carstea au ales un teren de zgura in detrimentul unei case. Dar nu le-a parut rau nici o secunda, pentru ca fata lor a ajuns departe.

In suplimentul revistei The ONE va invitam sa faceti cunostinta si cu echipa nationala de polo, echipa feminina de spada, dar si cu alti sportivi pe care-i vom urmari cu emotie la Jocurile Olimpice.

"Nimic nu este intamplator in viata, atunci cand crezi in visul tau", ne spune chiar marea campioana Nadia Comaneci, intr-un interviu pentru The ONE.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Ce vor face in timpul liber sportivii de la Jocurile Olimpice. "70.000 de prezervative nu ajung"

O revista britanica sustine ca satul olimpic de la Londra, unde sunt cazati sportivii care vor participa la competitie, ascunde adevarate orgii sexuale.

Spania a rescris istoria fotbalului si a intrat in legenda: doua trofee consecutive la Euro

CLICK AICI PENTRU A VEDEA CUM PETREC SPANIOLII . "Furia Roja" a zdrobit duminica seara Italia, cu 4-0, si a castigat din nou Campionatul European, reusind o performanta unica: euro in 2008 si 2012 si mondialul in 2010.

Atmosfera de spectacol pe strazile din Kiev si din Madrid. Spaniolii au sarbatorit pana in zori

Atmosfera a fost exploziva duminica seara la Kiev, in timpul si dupa finala Campionatului European de Fotbal. Suporterii spanioli atingeau noi culmi ale extazului, cu fiecare dintre cele patru goluri inscrise de echipa lor.

Recomandări
Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.

Acciza la motorină, redusă temporar cu 25% până pe 15 septembrie. Anunțul Ministerului Finanțelor

Ministerul Finanțelor majorează la 25% reducerea temporară a accizei aplicabile motorinei standard pentru intervalul 1–15 septembrie 2026, ca urmare a noii evaluări bilunare prevăzute de mecanismul instituit prin Legea nr.162/2026.

Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.