Surpriză uriașă în Cupa României. Corvinul Hunedoara a umilit CFR Cluj. Trupa lui Mutu, îngenuncheată

corvinul hunedoara
Captură video: Digi Sport

Corvinul Hunedoara a reușit, marți seară, pe teren propriu, o victorie categorică în fața celor de la CFR Cluj, în sferturile de finală ale Cupei României.

Gruparea din Hunedoara a reușit să umilească formația lui Adrian Mutu cu scorul de 4-0 în sferturile de finală ale Cupei României. Formația clujeană a jucat în 10 oameni încă din minutul 11, după eliminarea lui Panagiotis Tachtsidis.

În minutul 27 Peter Michael a scăpat singur cu portarul advers şi nu a putut să îl învingă, iar din cornerul rezultat, Muhar a trimis în bara transversală, cu o lovitură de cap.

Gazdele au intrat la pauză în avantaj, după şutul lui Lică, din minutul 43. Marius Coman a majorat avantajul hunedorenilor în minutul 50, iar în minutul 67 Pîrvulescu a înscris cel mai frumos gol al meciului cu un şut superb la vinclu. Scorul final a fost marcat de Pop, care a închis tabela marcând cu o lovitură de cap la în ultimul minut, 90+2. Corvinul a învins-o pe CFR cu 4-0 şi va juca în semifinale cu învingătoarea din partida FCU Craiova – FC Voluntari, notează News.ro.

Corvinul, revelația din Liga 2, dar fără drept de promovare în primul eșalon, va evolua în semifinalele Cupei României împotriva celor de la FCU Craiova sau Voluntari.

Ultima calificare a Corvinului Hunedoara în „careul de ași” al Cupei României a avut loc în urmă cu 41 de ani.

NEWS ALERT Farul - Sepsi, întrerupt din cauza scandărilor xenofobe! Cum a reacționat Hagi
Meciul CFR Cluj-Universitatea Craiova. Adrian Mutu: Fotbalul te judecă. Nu cred că meritam să pierdem!

Adrian Mutu, antrenorul echipei CFR Cluj, spune că echipa sa a jucat bine cu Universitatea Craiova, dar jucătorii nu au fost concentraţi în faţa porţii adverse.

Rivalitatea dintre echipe de fotbal CFR Cluj și U Cluj, s-a văzut și la un meci de juniori, sub 16 ani.

CFR Cluj a fost eliminată de Adana Demirspor din Europa Conference League

CFR Cluj a fost eliminată din Europa Conference League la fotbal, după ce a fost învinsă de echipa turcă Adana Demirspor cu scorul de 2-1 (1-0), joi seara, la Adana, în manşa secundă a turului al doilea preliminar.

Polonia anunţă că a fost şi ea vizată de atacuri cibernetice ale Rusiei. Condamnă ferm „activităţile inacceptabile”

Polonia a anunţat că a fost la rândul său vizată de presupuse atacuri cibernetice atribuite unui grup rus numit APT28 - care ar mai fi vizat şi Germania şi Republica Cehă - şi a condamnat aceste atacuri, informează sâmbătă Reuters.

„Misiuni de consiliere” NATO în Orientul Mijlociu. Se așteaptă o decizie a conducerii Alianței

NATO ar putea trimite „misiuni de consiliere” în Orientul Mijlociu, Africa și Sahel, cu obiective de securitate și apărare.

Ce spune Robert de Niro despre Donald Trump: „Este un monstru. Nu cred că americanii înţeleg cât de periculos va fi”

Adversar notoriu al lui Donald Trump de mai mulţi ani, Robert De Niro l-a atacat din nou pe fostul preşedinte american într-un interviu.