Romania - Elvetia 1-1. Bogdan Stancu a marcat din penalty, iar Mehmedi a egalat dupa un corner. REZUMAT VIDEO

Romania - Elvetia, gol Bogdan Stancu

Romania a terminat la egalitate, miercuri, scor 1-1, meciul al doilea din grupa A de la UEFA EURO 2016, disputat impotriva Elvetiei.

Toata Romania vede Romania! Din 9 iunie, ProTV transmite cea mai importanta competitie a anului 2016 - UEFA EURO 2016.

VEZI AICI REZUMATUL VIDEO AL MECIULUI ROMANIA - ELVETIA 1-1

Romania a deschis scorul din penalty in minutul 18, prin Bogdan Stancu, dupa ce Chipciu a fost faultat in careu. Cateva minute mai tarziu, Sapunaru a avut o sansa uriasa de a face 2-0, insa trimis in bara din 8 metri.

Repriza a doua a inceput excelent pentru echipa noastra, care a fost la un pas de 2-0, dupa o centrare a lui Torje. Ocazia s-a razbunat insa, iar Mehmedi a egalat printr-un sut imparabil, in diagonala, dupa un corner. Pe final, Romania s-a multumit doar sa se apere si nu a mai atacat.

MINUTUL 90+3: FINAL DE MECI, 1-1. Duminica seara, in direct la ProTV, la ora 22:00, Romania joaca pentru calificare cu Albania. Singura sansa de a merge in "optimi" este sa invingem.

MINUTUL 84: Florin Andone intra in locul lui Bogdan Stancu.

MINUTUL 78: Keseru suteaza cu dreptul, de la marginea careului, in bratele lui Sommer.

MINUTUL 75: Shaqiri trimite in zid o lovitura libera dintr-o pozitie excelenta.

MINUTUL 69: Torje suteaza excelent de la 40 de metri, dar portarul Sommer reuseste sa respinga in lateral. VEZI AICI VIDEO CU SUTUL LUI TORJE.

MINUTUL 60: Schimbare la Romania: Steliano Filip il inlocuieste pe Razvan Rat.

MINUTUL 54: GOL ELVETIA. Mingea sare norocos la Mehmedi, in careu, dupa un corner, iar elvetianul trimite un sut imparabil, in diagonala, care se opreste in poarta lui Tatarusanu. VEZI AICI VIDEO GOLUL ELVETIEI.

MINUTUL 51: Inca o sansa incredibila pentru Romania. Torje centreaza din careu, iar Djourou este la un pas sa isi dea autogol. VEZI AICI VIDEO OCAZIE LUI TORJE.

MINUTUL 47: Ocazie uriasa Hoban! De abia intrat pe teren, a trimis pe langa poarta, din pozitie lateral stanga. VEZI AICI VIDEO SUTUL LUI HOBAN.

MINUTUL 46: A inceput repriza secunda. Hoban il inlocuieste pe Pintilii.

MINUTUL 45: PAUZA, exact cand aveam nevoie. Jucatorii elvetieni erau tot mai periculosi, iar acest moment de respiro vine perfect.

MINUTUL 40: Capitanul Chiriches intervine excelent in careu si ne salveaza, la o centrare de pe partea stanga. VEZI AICI VIDEO CU INTERVENTIA LUI CHIRICHES.

MINUTUL 37: Dzemaili trimite cu capul din 8 metri putin pe langa poarta. VEZI AICI VIDEO CU OCAZIA LUI DZEMAILI.

MINUTUL 35: Chipciu patrunde pe partea stanga, intra in careu si incearca sa il gaseasca pe Keseru, insa fundasii elvetieni resping mingea. Mare sansa pentru Romania.

MINUTUL 31: Rodriguez suteaza bine din lovitura libera, de la 25 de metri, dar Tatarusanu retine cu siguranta.

MINUTUL 27: Sapunaru trimite in bara din 8 metri! O ocazie uriasa de a face 2-0. VEZI AICI VIDEO CU SUTUL IN BARA AL LUI SAPUNARU.

MINUTUL 25: Chipciu trimite pe langa poarta, din unghi. VEZI AICI VIDEO CU SUTUL LUI CHIPCIU.

MINUTUL 24: Inca un galben pentru Romania, primit de Chipciu.

MINUTUL 22: Prepelita primeste primul cartonas galben, dupa un fault la centrul terenului.

MINUTUL 20: Replica a elvetienilor. Schaer suteaza de la 25 de metri, Tatarusanu se descurca excelent si respinge de sub bara. VEZI AICI VIDEO CU SUTUL LUI SCHAER.

MINUTUL 18: GOOOOL ROMANIA. Bogdan Stancu transforma, iar, penalty-ul fara probleme. VEZI AICI VIDEO CU GOLUL LUI BOGDAN STANCU.

MINUTUL 17: PENALTY PENTRU ROMANIA. Chipciu este tras in careu.

MINUTUL 15: O noua ocazie uriasa pentru Elvetia. Acelasi Seferovic scapa singur cu Tatarusanu, iar portarul nostru reuseste sa respinga cu piciorul. VEZI AICI VIDEO OCAIZA LUI SEFEROVICI.

MINUTUL 12: Dominatie a elvetienilor in aceste momente. Cel mai periculos jucator, alaturi de Seferovici, este fundasul stanga Rodriguez, care urca des si centreaza excelent.

MINUTUL 9: Rodriguez centreaza periculos in careu, din lovitura libera, dar Sapunaru respinge bine. Arbitrul acorda apoi fault in atac.

MINUTUL 6: Dragos Grigore respinge gresit un balon, mingea ajunge la Seferovici, car suteaza putin pe langa poarta lui Tatarusanu. Mare ocazie pentru elvetieni. VEZI AICI VIDEO SUTUL LUI SEFEROVICI.

MINUTUL 3: "ROMANIA! ROMANIA!". Suporterii nostri domina fondalul sonor.

MINUTUL 1: Romania incepe din nou bine meciul de la UEFA EURO 2016. Torje patrunde pe partea dreapta si centreaza periculos, dar Keseru nu poate relua spre poarta.

MINUTUL 0: A inceput meciul. Elvetienii au avut lovitura de start. VEZI AICI VIDEO CU IMNUL ROMANIEI.

Echipele de start

Patru schimbari a pregatit Anghel Iordanescu fata de meciul cu Franta. Keseru il inlocuieste pe Andone in atac, Torje pe Adi Popa pe partea dreapta, Prepelita pe Hoban si Chipciu pe Stanciu.

Tatarusanu - Sapunaru, Grigore, Chiriches, Rat - Prepelita, Pintilii - Torje, Stancu, Chipciu - Keseru

Imagini LIVE de la stadion

Calcule pentru calificarea in optimile UEFA EURO 2016

Rezultatul meciului cu Elvetia este crucial. Dupa infrangerea cu Franta, nu ne mai putem permite pasi gresiti, daca vrem sa ramanem la mana noastra pentru calificarea in optimi.

Sunt sase grupe la UEFA EURO 2016, iar cel mai bine clasate patru echipe de pe locul trei din fiecare grupa vor merge mai departe. Astfel, cu cel putin un punct astazi si o victorie in ultima etapa, cu Albania, putem sta mai linistiti in privinta calificarii.

La stadion sunt asteptati 10.000 de fani romani, care sunt mai increzatori ca niciodata, dupa ce au vazut prestatia tricolorilor din meciul de deschidere cu Franta.

NEWS ALERT Zinedine Zidane revine! S-a înțeles cu noua sa echipă

LIVE BLOG UEFA EURO 2016 ZIUA 6| Romania a incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat miercuri impotriva Elvetiei.

LIVE BLOG UEFA EURO 2016 ZIUA 6. Slovacia a obtinut prima victorie la un campionat european, dupa ce a invins-o pe Rusia, scor 2-1.

PORTUGALIA - ISLANDA 1-1. Ziua surprizelor la UEFA EURO 2016: Islanda a obtinut un egal istoric. REZUMAT VIDEO

LIVE BLOG UEFA EURO 2016 ZIUA 5. Portugalia a incheiat la egalitate in mod surprinzator, scor 1-1, meciul disputat impotriva Islandei.

Analiștii militari, despre răspunsul Israelului la atacul cu drone de sâmbătă: „Limitat și strict simbolic”

Limitat și strict simbolic, așa califică experții răspunsul Israelului la atacul iranian de sâmbătă. Acțiunea a vizat o bază militară de lângă Isfahan. în vecinătatea unor instalații nucleare.

Cîrstoiu, întrebat dacă Ciolacu şi Ciucă i-au cerut să se retragă: Nici vorbă. Probabil că va fi o discuţie luni

Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, a negat informaţiile că liderii coaliţiei, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, i-au cerut să se retragă din cursă, dar a precizat că va avea o discuţie cu aceştia, probabil luni.

Furtuna Renata continuă să facă ravagii în România. În nordul țării a nins viscolit și se circulă în condiții de iarnă

Un nou episod de vreme rea, cu grindină și polei, îi pune în dificultate pe șoferi. Un bărbat și-a pierdut viața într-un accident produs în județul Sibiu.