Prima fotografie cu fetița Serenei Williams. Ce nume i-a pus

61909419
Facebook.com

La aproape două săptămâni după ce a născut, Serena Williams a făcut publică prima fotografie cu fetița ei. 

”Faceți cunoștință cu Alexis Olympia Ohanian Jr. Accesaţi link-ul din bio pentru a vedea călătoria ei extraordinară”, a scris Serena pe Instagram, alături de poza în care își tine fiica în brațe

Jucătoarea de tenis Serena Williams, fostă număr 1 mondial, a devenit mamă pe 1 septembrie la Centrul Medical St. Mary’s din Palm Beach, Florida. A fost internată cu două zile înainte de naștere și a avut rezervat un etaj întreg.

Atunci, Chris Shepherd, producător la postul din Palm Beach WPBF-25, a notat pe Twitter că fetiţa are 3,09 kilograme şi că atât ea cât şi Serena Williams se simt bine.

Pe site-ul său, sportiva a distribuit un filmuleţ postat de Alexis Ohanian cu momente din timpul sarcinii şi de după naştere.

Cei doi au scris în prezentarea fetiţei lor şi numărul de trofee de Grand Slam - 1, având în vedere faptul că Serena era însărcinată când a câştigat Australian Open, în ianuarie.

Serena Williams, în vârstă de 35 de ani, este logodită din decembrie 2016 cu Alexis Ohanian (34 de ani).

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
Citește și...
Comisia tehnică a FRF vrea rezilierea contractului lui Chriostoph Daum. Ce spune Burleanu

Membrii Comisiei Tehnice a FRF au votat în şedinţa de luni pentru demararea procedurilor de reziliere a contractului selecţionerului Chriostoph Daum de către Comitetul Executiv al federaţiei.

Rafael Nadal a câştigat US Open, al 16-lea titlu de Grand Slam din carieră

Rafael Nadal, locul 1 ATP, a câştigat, duminică, US Open, după ce l-a învins în finală, cu scorul de 6-3, 6-3, 6-4, pe sud-africanul Kevin Anderson, locul 32 ATP şi cap de serie numărul 28.

Medalii de aur pentru Cătălina Ponor și Marian Drăgulescu la Cupa Mondială din Ungaria

Patru medalii au câştigat gimnaştii români participanţi la etapa de Cupă Mondială Challenge de la Szombathely (Ungaria), care s-a desfăşurat sâmbătă şi duminică. Cătălina Ponor şi Marian Drăgulescu au obţinut câte o medalie de aur şi una de argint.

Recomandări
Datoria publică a României, în creștere constantă. Suntem la 61,4% din PIB. Instrumentele de finanțare a deficitului bugetar

În luna mai 2026, datoria publică a României a depășit pragul de 1.194 de miliarde de lei, ceea ce reprezintă 61,4% din produsul intern brut, potrivit datelor publicate de Ministerul Finanțelor.

Răsturnare de situație. Întâlnirea lui Nicușor Dan cu liderii fostei coaliții privind legea salarizării, anulată. SURSE

Întâlnirea dintre Nicușor Dan și liderii din fosta coaliție cu privire la legea salarizării nu va mai avea loc luni, au precizat surse pentru Știrile PRO TV.

Bogdan Ivan: „Reducerea accizei cu 20% trebuia să ieftinească motorina, dar prețurile la pompă au sărit din nou de 10,4 lei”

Fostul ministru al Energiei, social-democratul Bogdan Ivan, afirmă că reducerea accizei cu 20% trebuia să ieftinească motorina, însă prețurile la pompă au sărit din nou peste 10,2 - 10,4 lei.