Plin de sange si vanatai: cum arata piciorul unei gimnaste romance de 14 ani

61296956

Gimnastica este un sport frumos si care a adus multe satisfactii Romaniei, insa durerea si munca din spatele ei lasa rani adanci. A aratat-o si tanara gimnasta, Andreea Munteanu, in varsta de 14 ani.


Romania, cu o echipa formata din junioare, s-a clasat, sambata, pe locul trei la intrecerea de gimnastica de la Chemnitz (Germania), informeaza site-ul oficial al federatiei romane de profil.

La triunghiularul feminin Germania - Romania - Sua, componenta echipei Romaniei a fost Diana Teodoru, Andreea Iridon, Andreea Munteanu, Paula Tudorache.

Condusa de Martha Karoly, echipa americana a castigat concursul, cu un total de 234.05, urmata de Germania (210.60) si de Romania (205.15), in concurs fiind si o echipa mixta germano-americana (169.10).

In clasamentul la individual compus al junioarelor, Andreea Munteanu (54.70) a ocupat locul secund, dupa americana Bailey Key (58.00), in ierarhia generala (senioare/junioare) ea aflandu-se pe pozitia a 8-a, pe primul loc situandu-se Kyla Ross, componenta a echipei SUA medaliata cu aur la Jocurile Olimpice de la Londra.

In timpul concursului, Andreea Munteanu a aratat cat de greu este acest sport. Piciorul ei era plin de vanatai si sange in timp ce-si efectua exercitiul la barna, unul dintre aparatele ei favorite.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO ȘI VIDEO Fotbalistul dorit la FCSB a devenit campion în străinătate! ”Made in Romania” s-a auzit în lumea arabă
FOTO ȘI VIDEO Fotbalistul dorit la FCSB a devenit campion în străinătate! ”Made in Romania” s-a auzit în lumea arabă
Citește și...
Se împlinesc 40 de ani de când Steaua a scris istorie la Sevilla. Eroii Cupei Campionilor sunt omagiați pe Ghencea

Joi se împlinesc 40 de ani de la cea mai mare performanţă a fotbalului românesc, câştigarea Cupei Campionilor Europeni de către Steaua Bucureşti.

S-a stabilit finala Ligii Campionilor. PSG și Arsenal se vor înfrunta pe 30 mai, la Budapesta

Finala Ligii Campionilor, dintre PSG – Arsenal, se va disputa în data de 30 mai, pe Puskas Arena din Budapesta.

Gerard Piqué, suspendat şase meciuri după criticile la adresa arbitrajului din liga a doua din Spania

Federaţia spaniolă de fotbal l-a suspendat miercuri pe Gerard Piqué, proprietarul clubului Andorra, pentru şase meciuri, ca urmare a criticilor sale la adresa arbitrajului la o partidă din liga a doua, relatează AP.

Recomandări
A doua zi a consultărilor informale de la Cotroceni. Sorin Grindeanu ar urma să se întâlnească cu Nicușor Dan

Continuă consultările informale organizate de Nicușor Dan după demiterea Guvernului Bolojan. La Cotroceni ar urma să ajungă Sorin Grindeanu, susțin surse din PSD pentru Știrile ProTV.

Cum să vezi știrile de pe Știrile ProTV primele în Google. Ghid pentru setarea sursei preferate

O funcție nouă introdusă de Google îți permite să alegi ce surse de știri apar în fruntea rezultatelor de căutare.

Deputat PNL: În ce condiții poate fi desemnat din nou prim-ministru Ilie Bolojan de Nicușor Dan

Liderul deputaților PNL, Gabriel Andronache, afirmă că Ilie Bolojan poate fi desemnat din nou premier, în anumite condiții stabilite de CCR.