Israel - România 1-2. Stanciu a marcat de la 30 de metri. România a fost condusă cu 1-0

Stanciu

Israel - România, live pe ProTV. Selecţionata de fotbal a României dispută sâmbătă un meci amical în compania reprezentativei Israelului, la Netanya.

Naționala antrenată de Cosmin Contra a învins, în deplasare, pe Israel cu 2-1.

După o repriză în care Keseru a ratat o ocazie uriașă, din 6 metri, israelienii au deschis în minutul 60, prin Hemed.

Două minute mai târziu, Nicușor Stanciu a egalat printr-un șut de la 30 de metri.

Victor Pițurcă a câștigat procesul cu banca de la care a împrumutat 1,5 mil €. ”Cred că sunt norocos”
De ce „urăște” Donald Trump Ucraina. În 2019 i-a spui lui Zelenski: „Ucraina știe multe despre asta”

Pe final, România a continuat să atace și a marcat golul victoriei prin George Țucudean.

Israel - România livetext:

Minutul 90: Final de meci. România învinge, în deplasare, pe Israel cu 2-1.

Minutul 81: GOL România! Țucudean aduce România în avantaj, tot cu o scăriță, după ce a scăpat singur cu portarul.

Minutul 62: GOL ROMÂNIA! Stanciu înscrie cu un șut de la 30 de metri.

Minutul 60: GOL ISRAEL. Hemed scapă singur cu Niță și înscrie cu o ”scăriță”.

Minutul 58: Ocazie uriașă pentru israelieni. Niță respinge un șut din 8 metri.

Minutul 45: Pauză, 0-0, după o repriză în care am avut doar o mare ocazie, prin Keseru.

Minutul 21: Cea mai mare ocazie a meciului. Keseru șutează din 6 metri, singur cu portarul, însă Harush respinge uluitor cu mâna.

Minutul 5: Budescu driblează un adversar și șutează de la 20 de metri, însă portarul respinge în corner.

Echipele de start:

Israel: 1. Ariel Harush - 2. Ben Bitton, 20. Loai Taha, 21. Eytan Tibi, 13. Taleb Tawatha - 7. Barem Kayal, 6. Birbas Natcho (cpt.), 15. Dor Micha, 5. Maor Melikson - 12. Tal Ben Chaim, 10. Tomer Hemed. Selecţioner:Alon Hazan.
Rezerve: 18. Ofir Marciano, 23. Daniel Amos, 3. Maor Kandil, 4. Tal Kahila, 8. Almong, Cohen, 9. Eran Levy, 11. Dan Einibinder, 14. Dor Peretz, 16. Hanan Maman, 17. Dia Sabia, 19. Alon Turgeman, 22. Oren Biton.

România: 16. Florin Niţă - 2. Romario Benzar, 21. Dragoş Grigore, 22. Crstian Săpunaru, 11. Nicuşor Bancu - 8. Mihai Pintilii, 18. Răzvan Marin - 17. Ciprian Deac, 14. Constantin Budescu, 10. Gheorghe Grozav - 13. Claudiu Keşeru. Selecţioner: Cosmin Contra.
Rezerve: 1. Silviu Lung, 12. Ciprian Tătăruşanu - 3. Alin Toşca, 4. Cosmin Moţi, 5. Ionuţ Nedelcearu, 6. Paul Anton, 7. Alexandru Chipciu, 9. Dorin Rotariu, 15. Cristian Manea, 19. George Ţucudean, 20. Alexandru Cicâldău, 23. Nicolae Stanciu, 26. Dennis Man, 28. Alexandru Mitriţă.

Arbitru: Masias Dimitrios. Asistenţi: Georgiu Charalampos, Kalogeru Marios. (toţi din Cipru). Al patrulea oficial: Orel Greenfeld (Israel).

O tânără gimnastă murit la doar 17 ani. "A luat-o de lângă noi în doar 24 de ore"

Șeful diplomației britanice, Boris Johnson, l-a acuzat pe președintele rus Vladimir Putin că ar încerca să îmbunătățească imaginea Rusiei, prin găzduirea Cupei Mondiale de fotbal. Mai mult, el l-a comparat pe liderul de la Kremlin cu Adolf Hitler.

Victor Pițurcă este un câştigător, dar nu al unui campionat de fotbal, ci al procesului pe care i l-a intentat băncii de la care a împrumutat 1,5 milioane de euro.

Procurorii DNA, la sediul FRF. Verifică documente din perioada 2006-2010

DNA a vizitat, miercuri, sediul Federaţiei Române de Fotbal, de unde a ridicat mai multe documente, în special contracte comerciale încheiate în perioada 2006-2010, au declarat, pentru AGERPRES, surse din cadrul FRF.

Un motan fără auz, desemnat „prezicătorul oficial” al Campionatului Mondial de Fotbal 2018

Ahile, un motan care și-a pierdut auzul și care trăiește în Muzeul Ermitaj din Sankt Petersburg a fost desemnat „prezicătorul oficial” al câștigătorilor.

Israelul a atacat Iranul. Presa iraniană anunță că „nu au fost raportate daune sau explozii la scară largă”

Israelul a lansat joi noapte un atac asupra Iranului, după acțiunea din weekend asupra teritoriului său. Explozii puternice s-au auzit în centrul țării, în orașul Isfahan, în apropierea unei baze militare.

Nicolae Ciucă, despre introducerea serviciului militar obligatoriu: Nu avem pregătită infrastructura necesară

Nicolae Ciucă, a declarat, joi, că România nu are pregătită infrastructura necesară pentru introducerea serviciului militar obligatoriu în următorii doi ani, el menţionând şi că "s-au dus vremurile" în care oamenii să fie aduşi cu arcanul la armată.

Cristian Pîrvulescu: A fost un atac ”farmaceutic”al Israelului, Iranul se va preface că nu a existat nimic

Israelul a lansat vineri dimineață un atac asupra Iranului, după atacurile iraniene asupra teritoriului său de la sfârşitul săptămânii trecute.