BELGIA - ITALIA 0-2. Doua goluri superbe si numeroase ocazii, in cel mai spectaculos meci de la UEFA EURO 2016. REZUMAT VIDEO

italia - agerpres

Doua dintre favoritele la castigarea UEFA EURO 2016, Belgia si Italia, s-au infruntat luni seara, in direct pe ProTV. Echipa lui Conte a reusit sa se impuna, scor 2-0.

Toata Romania vede Romania! ProTV transmite cea mai importanta competitie a anului 2016 - UEFA EURO 2016.

VEZI AICI REZUMATUL VIDEO AL MECIULUI BELGIA - ITALIA 0-2.

MINUTUL 94: FINAL de meci! Italia invinge Belgia cu 2-0.

MINUTUL 93: GOL ITALIA! Candreva scapa pe contraatac, centreaza pentru Graziano Pelle, iar acesta marcheaza printr-un vole superb. VEZI AICI VIDEO CU GOLUL LUI PELLE.

MINUTUL 90: Trei minute de prelungire pentru acest meci.

MINUTUL 90: Ocazie imensa pentru Belgia. Fundasii Italiei balbaie o centrare a lui De Bruyne in careul de 6 metri, mingea sare la Fellaini, dar acesta nu poate controla balonul.

MINUTUL 85: Ciro Immobile pleaca de unul singur pe contraatac si suteaza de la 16 metri, dar Courtois respinge excelent in corner. VEZI AICI VIDEO CU SUTUL LUI IMMOBILE.

MINUTUL 84: Thiago Motta, de abia intrat pe teren, primeste si el un cartonas galben, pentru un fault la Hazard.

MINUTUL 83: Origi rateaza incredibil din 6 metri, dupa o centrare a lui De Bruyne. VEZI AICI VIDEO CU RATAREA LUI ORIGI.

MINUTUL 81: Italienii sunt inghesuiti in propriul careu. Mertens suteaza de la 18 metri, mingea este deviata in corner.

MINUTUL 77: Inca un galben pentru italieni, pe care il vede fundasul Bonucci. Elevii lui Conte nu reusesc sa faca fata in multe momente tehnicii de care dispun jucatorii ofensivi belgieni.

MINUTUL 76: Totul sau nimic pentru Belgia! Fundasul Ciman este inlocuit cu mijlocasul ofensiv Carrasco. Au 5 jucatori de atac pe teren in aceste momente belgienii.

MINUTUL 75: Eder primeste cartonas galben pentru un fault din spate, iar apoi este inlocuit cu Ciro Immobile.

MINUTUL 74: Giaccherini suteaza dezamagitor de la 20 de metri, pe langa poarta.

MINUTUL 64: Chiellini primeste primul cartonas galben al partidei, dupa un fault asupra lui Hazard.

MINUTUL 62: Schimbare si la belgieni. Dries Mertens il inlocuieste pe Naiggolan.

MINUTUL 59: Prima schimbare a partide o face, surprinzator, Conte: De Sciglio il inlocuieste pe Darmian.

MINUTUL 55: Sutul lui Hazard cu stangul, de la marginea careului, este fix pe directia lui Buffon, care retine cu siguranta.

MINUTUL 53: Italia raspunde imediat! Courtois respinge excelent lovitura de cap a lui Pelle. VEZI AICI VIDEO CU INTERVENTIA LUI COURTOIS.

MINUTUL 52: Cea mare ocazie a Belgiei! Lukaku scapa singur cu Buffon si alege sa il lobeze. Mingea se scurge la cativa centimetri de bara. VEZI AICI VIDEO CU OCAZIA URIASA RATATA DE LUKAKU.

MINUTUL 50: Candreva patrunde in careu pe partea dreapta, insa intarzie centrarea si este blocat de Vertonghen.

MINUTUL 46: Nicio schimbare dupa pauza. Italia nu are motive sa mute, in timp ce belgienii mai asteapta pana sa riste.

MINUTUL 45+1: PAUZA. Italia conduce cu 1-0 si isi domina adversarul.

MINUTUL 42: Lukaku primeste o minge in careu, la 10 metri de poarta lui Buffon, dar rateaza complet executia.

MINUTUL 39: Pentru a treia oara, belgienii isi incearca sutul de la distanta, prin Alex Witsel de aceasta data. Mingea trece departe de poarta lui Buffon. VEZI AICI VIDEO CU SUTUL LUI WITSEL.

MINUTUL 38: Antonie Conte s-a lovit la nas si a inceput sa sangereze. Cel mai probabil, acest lucru s-a intamplat in timp ce se bucura alaturi de jucatori pentru gol. VEZI AICI VIDEO CU CONTE IN TIMP CE SANGEREAZA.

MINUTUL 36: O noua ocazie uriasa pentru jucatorii lui Antonio Conte! Pelle rateaza incredibil cu capul, din 7 metri. VEZI AICI VIDEO CU RATAREA URIASA A  LUI PELLE.

MINUTUL 35: Italienii se opresc aici si continua atacurile. Candreva suteaza de la 25 de metri, Courtiois respinge de sub bara in corner. VEZI AICI VIDEO CU SUTUL LUI CANDREVA.

MINUTUL 32: GOL ITALIA! Giaccherini primeste o pasa extraordinara, de 40 de metri, de la Bonucci, si il executa cu sange rece pe Courtois. VEZI AICI VIDEO CU GOLUL LUI GIACCHERINI.

MINUTUL 29: Pelle isi incearca si el sutul de distanta, din pozitie lateral stanga, catre coltul lung. Mingea trece la cativa metri de poarta. VEZI AICI VIDEO CU SUTUL LUI PELLE.

MINUTUL 23: Un nou sut al lui Naiggolan, de la 30 de metri, insa mingea trece la distanta mare de poarta lui Buffon.

MINUTUL 18: Italia se apara cu toti jucatorii undeva pe la 40 de metri de propria poarta, astfel ca jucatorilor belgieni le este foarte greu sa isi creeze ocazii.

MINUTUL 10: Sut puternic al lui Naiggolan, de la 27 de metri, pe centrul portii. Buffon se intinde si reusest sa respinga in corner. VEZI AICI VIDEO CU SUTUL LUI NAIGGOLAN.

MINUTUL 6: Fault extrem de dur al lui Eder, cu talpa, insa italianul nu primeste nici macar cartonas galben. Englezul Mark Clattenburg este arbitru.

MINUTUL 3: Eder recupereaza o minge la 18 metri de poarta adversa, suteaza, insa Courtois retine fara probleme.

MINUTUL 0: A plouat enorm astazi la Lyon, timp de 7 ore, in reprize. Sa speram ca terenul va face fata si spectacolul fotbalistil nu va avea de suferit.

Echipele de start:

Antonio Conte trimite doi atacanti astazi in teren, Pelle si Eder, in timp ce Belgia il are doar pe Lukaku.

Sportivul care și-a ucis iubita, prima apariție după ce a fost eliberat! Cum arată Oscar Pistorius după 9 ani de închisoare

Daca vor castiga UEFA EURO 2016, romanii s-ar putea trezi cu pozele lor in castelul in care stau in Franta. Castelul gazduieste a doua cea mai mare colectie de tablouri din Franta, dupa Luvru.

Avem si noi huliganii nostri care ne fac de ras la UEFA Euro 2016. In loc sa sustina Romania la meciul de deschidere, unii suporteri stelisti si dinamovisti s-au luat la bataie in Franta.

LIVE BLOG UEFA EURO 2016. Spania - Cehia 1-0 si Irlanda - Suedia 1-1. REZUMATE VIDEO

LIVE BLOG UEFA EURO 2016, ZIUA 4. Campioana en-titre Spania a invins chinuit pe Cehia, scor 1-0, in timp ce Irlanda a remizat cu Suedia.

Cum a întâmpinat-o Ion Iliescu pe prima procuroare care cercetează Mineriada din 1990. Riscă închisoare pe viață

Fostul președinte Ion Iliescu este oficial suspect în dosarul Mineriadei din 13-15 iunie '90 pentru infracțiuni contra umanității.

Ciolacu, despre surparea din Slănic: „Ce vreți să fac? Să știu unde s-au făcut drumurile peste mine?”. Reacția Salrom

La Slănic, în Prahova, craterul din centrul orașului s-a adâncit cu 20 de centimetri și nimeni nu poate spune dacă surparea se va opri.

Piața imobiliară începe să își revină, dar vânzătorii nu mai negociază atât de mult. Unii caută și un an locuința perfectă

După o perioadă în care mulți au amânat achizițiile mari cum ar fi cumpărarea unei locuințe noi, cererea pe piața imobiliară începe să își revină.