Româncă violată într-un spital din Italia. Ce au făcut carabinierii când le-a cerut ajutorul

61933068
Getty

Cazul, care a avut loc în provincia Salerno, este anchetat acum de carabinieri.

Potrivit Voce di Strada, o româncă de 55 de ani, cu domiciliul în localitatea Cilento, a fost victima unei agresiuni sexuale în timp ce se afla într-un spital din provincia Salerno, pentru un control ginecologic. Agresiunea ar fi avut loc miercurea trecută iar unitatea sanitară, afirmă femeia, ar fi încercat să muşamalizeze cazul.

Imediat cum a ieşit din spital, românca a apelat la carabinieri. Aceştia au dus-o într-o altă instituţie medicală, unde afirmaţiile femeii au fost confirmate de doctori. Ca urmare, oamenii legii au deschis o anchetă

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Curtea de Justiţie a UE a decis că şi bisericile trebuie să respecte GDPR

CJUE a decis marţi că  comunitate religioasă este operator de date personale și trebuie să respecte legislația specifică

Motivul pentru care pășunile din România sunt degradate și neîngrijite

Imaginea idilică a pajiştilor româneşti încărcate de flori sălbatice şi iarbă grasă este exagerată, spun specialiştii.

Românii care continuă să lucreze, deși au ieșit la pensie. ”Acasă ce să fac?”

Peste un sfert dintre românii care au împlinit 65 de ani continuă să lucreze şi după ce au ieşit la pensie.

Recomandări
Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Reacția lui Nicuşor Dan la dezvăluirile despre șeful SPP Lucian Pahonțu: „Nu e în această situaţie”

Nicuşor Dan respinge acuzaţiile prezentate în mass-media despre Lucian Pahonţu, menţionând că şeful SPP nu a participat la reprimarea manifestanţilor în timpul Revoluţiei din 1989 sau ulterior.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.